Reklamı Kapat

Konya Selçuklu Hakim Konakları’nın Temelleri Atıldı!

Editör: SerMimar Tarih: 22 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Anadolu’nun bir çok ilinde yükselmeye başlayan ‘markalı konut’ üretimine Konya Selçuklu’dan katılan Okkalar İnşaat, geçtiğimiz hafta sonu düzenlediği törenle Hakim Konakları’nda düğmeye bastı.

Konya ve İstanbul’da 34 yıldan bu yana farklı kulvarlarda inşaat projeleri geliştirerek sanayi tipi ve sektörel binalara imza atan Konya merkezli Okkalar İnşaat, Selçuklu’da 378 konutluk Hakim Konakları için düzenlediği törende protokol üyelerini ve vatandaşları bir araya getirdi.

Toplam 50 bin metrekare arsa üzerinde tasarlan an projenin temel atma törenine AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Konya Cumh uriyet Başsavcısı Neyzen Özcan ve Konya Ticaret Odası Meclis Başkanı Seyit Karaca baştaolmak üzere bir çok vatandaş katıldı.

378 konutun yer alacağı projede, bilinen geleneksel yaklaşımlar yeniden yorumlanarak gerçekleştirilece ğine dikkat çeken Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Okka, “Konya’nın ruhunu yansıtacak ama bir o kadar da modern bir proje gerçekleştireceğiz. Hakim Konakları, Konya’nın en kapsamlı ve en büyük yaşam alanlarından biri olarak ayrıcalıklı ve modern bir yaşam iddiasıyla yükseliyor. Yüzme havuzundan fitness salonuna, kafeden sinema salonuna kadar modern hayatın tüm lüksler i bu projede yerine alacak” diye konuştu.

Projede sosyal alanlara 10 bin metrekarelik bir alan ayrıldığına dikkat çeken Okka, arsanın da yüzde 80’inin yeşil alana ayrıldığını kaydetti. Okka, projenin tamamlanma tarihi olarak 2013 yılını gösterdi. Yüksek standartlarda inşa edilmesi planlanan Hakim Konakları’ndaki evler 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlanırken dikkat çeken bir başka özellik de ‘akıllı ev’ denen ileri teknolojik çözümlemelerle donatılması oldu.

BİR BAKIŞTA…
– Proje, 4 ayrı tipte 378 ultra lüks ve akıllı daire seçenekleri şeklinde tasarlandı.

– Konutların 314’ü 200 metrekare ve 4 + 1 olarak planlandı. 64’ü ise 172 metrekarelik 3+1’ler şeklinde düzenlendi.

– Dairelerin fiyatları 245 ile 315 bin lira arasında değişiyor.

Hüseyin Belibağlı/Emlakkulisi.com

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje