Reklamı Kapat

Konutta Tercih Değişti, 1+1 Daireler Yoğun Talep Görüyor!

Editör: SerMimar Tarih: 25 - Kasım - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Erciyes İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Beluk, son zamanlarda 1+1 konutlara yoğun talep olduğunu söyledi.

1+1 konut, adana konut sektörü, Erciyes İnşaat, ferhat beluk, inşaat sektörü, İnşaat sektöründeki değişim rüzgârı, konut sektörü

İnşaat sektöründeki değişim rüzgârı, çoğunlukla çok odalı ve geniş balkonlu konut alışkanlığı ile öne çıkan Adana’da da kendini hissettiriyor.

Kent genelinde farklı noktalarda inşa edilen yeni nesil yapılar, sektördeki rekabeti de ortaya koyuyor. Adana’da konut sektöründe ‘1+1’ olarak tabir edilen yapılara ilgi atarken, konutlar yıldızlı otel konforuyla cazibe çekiyor. Bu ilginin temelinde ise geleneksel aile yapısından ‘çekirdek aileye geçişin yattığı kaydedildi.x

‘Çağdaş mekânlar ve güven inşa eder’ sloganı ile 24 yıllık tecrübesi modern ve ihtiyaca yönelik yapılar inşa eden Erciyes İnşaat, ‘1+1’lik konutların da öncülüğünü yapıyor. Bu konutlara talebin artmasıyla yıldızlı otel konforunda kurduğu sitelere 1+1’leri de dahil eden Erciyes İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Beluk, satışlarının iyi gittiğini söyledi. Çoğunlukla çok odalı ve geniş balkonlu konut alışkanlığı ile bilinen Adana’da, modern projelerle 1+1’i sevdirdiklerini anlatan Beluk, yıldızlı otel konforundaki sitelerinde çekirdek aile ya da çocuklarını evlendirmiş yalnız yaşayan çiftler ile bekarlara kullanışlı yaşam alanları sunduklarını kaydetti.

Her yıl ortalama yüzde 40 büyüdüklerini vurgulayan Beluk, ekonominin iyi gitmesinin de inşaat sektörüne doping yaptığını ifade etti. Büyüme hızının bu şekilde devam etmesi halinde yaşanacak olası bir ekonomik krize rağmen yine de üretimde bir duraklamaya girmeyeceklerini ifade eden Beluk, “Biz, kriz zamanlarında daha fazla büyüyen bir eğilim gösteriyoruz. Maddi anlamda bir takım kayıp ve zararlarımız oluyor, ancak büyüme de daha fazla yol alıyoruz.” dedi.

Cihan Haber Ajansı

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje