Reklamı Kapat

Konut Proje Satış ve Tanıtımları Haziran’da Yavaşladı!

Editör: SerMimar Tarih: 2 - Temmuz - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Her zevke ve her bütçeye hitap eden projelerden her hafta en az 3 tanesinin tanıtımı yapılırken bu ay satışı duyurulan projelerin toplam sayısı 7’yi geçemedi. Görülüyor ki Haziran konut projelerine pek iyi gelmedi

Bir ay içinde İstanbul’da tanıtıma çıkan proje sayısı sadece 7. Firmalar, yeni projelerini tanıtmak yerine devam eden projelerinin yeni etaplarını satışa çıkardı. Bu ay satışa çıkan projelerin lokasyonları incelendiğinde Atakent ve Kartal öne çıktı. Atakent’te 2, Kartal’da 3 projeye başlandı aynı zamanda Zeytinburnu, Bağdat caddesi ve Beylikdüzü’nde de yeni projeler görücüye çıktı.

Şehrin merkezinde
Bu kapsamda YDA Grup, Zeytinburnu’nda The İstanbul Rezidans’ı 165 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sundu. 8 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek proje 2 blokta yükselecek. 41-131 metrekare arasında değişen 1+0, 1+1, 1+1 kat bahçeli, 2+1 ve 2+1 kat bahçeli seçeneklerinden oluşan projede 351 konut bulunuyor.

Özel günlere özel kat
Taşyapı, Bağdat addesinde inşa ettiği Four Winds projesinde her kulede 2 katı acı ve tatlı günler için hazırladı. Konut sahipleri toplam 1200 metrekare alanda taziye kabul edip özel gün kutlaması yapacak. 44 bin 500 metrekare arsa içinde inşa edilen projede satışlar eylülde başlayacak. Fiyatlar üzerinde çalışmalar devam ediyor ama en düşük rakamın 400 bin doların üzerinde olması öngörülüyor.

Avantajlı fiyatlar sunuyor
Dumankaya İnşaat, Emlak Konut GYO ile ilk kez hasılat paylaşım modeliyle proje geliştirdi. Proje Dumankaya Miks ismiyle Atakent’te yükselecek. 30 bin metrekare arsa üzerinde 23 ve 32 katlı 2 kulede yükselecek sitede toplam 657 konut bulunuyor. Konutların büyüklüğü 39 metrekareden başlıyor ve 135 metrekareye kadar çıkıyor. Metrekare satış fiyatı 2 bin 630 liradan başlıyor ve 3 bin 600 liraya kadar çıkıyor.

Bizim Evleri 5’ledi
Bizim Evler 1 projesine gelen yoğun talebi karşılamak üzere aynı bölgede yatırımlarına aralıksız devam eden İhlas Yapı, Bizim Evler markalı 5’inci konut projesine imza attı. Stüdyo ve 1+1 dairelerin yer almadığı projede daireler 194 bin liradan başlayan fiyatlarla ve yüzde 5 peşinat imkânıyla satışa sunuldu. 67 bin 191 metrekare arsa üzerinde proje 684 daire yer alacak. Konutlar 15 Haziran 2014’te teslim edilecek.

Kartal’da iki proje
Avrupa yakasında Batışehir’i inşa eden Ege Yapı, Asya yakasında ise Kartal’da iki projeyle gövde gösterisi yaptı ve ofis projesi İz Park’ı 262 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı. Projenin teslim 2014’ün sonu olarak veriliyor. Şirketin inşaatı devam eden İztower projesinde ise teslim 5 ay sonra. Projede 1+1 dairelerin fiyatı 183 bin liradan, 2+1 dairenin fiyatı ise 350 bin liradan başlıyor.

Sektöre hızlı girdi
Safi Holding tarafından Kartal’da inşa edilen Espadon Rezidans proje şirketin ilk konut projesi olma özelliğini de taşıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Safi çeşitli ilçelerde arazi stoklarının bulunduğunu, yeni projeleri de devreye sokacaklarını söyledi. Proje 136 konut ve 11 ticari bölümden oluşuyor. Daire büyüklükleri 59 ile 160 metrekare. Daireler birleştirilerek 7+1 oluşturulabiliyor. Fiyatlar 206 bin liradan başlıyor.

72 aya sıfır faiz
Teknik Yapı, Maltepe’deki Deluxia Dragos projesindeki dairelere yönelik özel bir kampanya başlatarak, 72 aylık vadedeki faiz oranlarını sıfırladı. Daire fiyatları 148 bin 500 liradan başlıyor

Farklı ödeme seçenekleriyle tüketicilerin karşısına çıkan Teknik Yapı, Deluxia Dragos’tan daire almak isteyenlere konut bedelinin yarısını ödemeleri durumunda 72 ay vadede sıfır faiz imkânı sundu. Başlatılan özel kampanya çerçevesinde 148 bin 500 liralık konutu satın alan bir kişi bedelin 74 bin 250 lirasını peşin verdiği takdirde 72 ay boyunca ara ödeme yapmadan aylık 1031 lira taksit ödeyerek ev sahibi olabilecek.

Kredilerde avantaj
Şirket, banka kredisi kullanarak projeden daire almak isteyenlere de cazip ödeme planı sunuyor. Şirket, peşinatsız 2013 ve 2014’de iki ara ödeme seçeneği ve 36 ay vadeye kadar sıfır faiz fırsatı veriyor. 120 aya kadar vadeli seçenekte ise faiz yüzde 0,47-0,91 arasında olacak.

3 cephesi deniz
Daire4lerin yüzde 50’sinden fazlasında kat bahçesi veya balkon bulunan ve üç cephesinden deniz manzarasına sahip olan projede. ağırlıkta 1+1 olmak üzere stüdyo’dan 3+1 tipi daireye kadar farklı seçenekler yer alıyor. Sosyal donatılar arasında step, aerobik, plates merkezi, Türk hamamı, sauna, steamroom, çocuk kulübü ve havuz bulunuyor.

Akıllı evlerle iddialı
Eroğlu Gayrimenkul, Platform Merter Rezidans projesinde sakinlerini akıllı ev teknolojileri ile buluşturuyor. Akıllı ev sistemi ile ısıtma, soğutma ve aydınlatmalar uzaktan erişilebilir şekilde planlanıyor. 1+1’den 5+1’e farklı daire seçeneklerini bünyesinde toplayan projede fiyatlar 434 bin liradan başlıyor. Konut alıcıları dokunmatik panel üzerinden ‘concierge’ hizmetlerine erişebildiği gibi site yönetiminin sağlayacağı spa, taksi/vale çağırma, teknik servis ve alışveriş gibi hizmetlerden de faydalanabiliyor.

‘Sosyal’de iddialı
216 Yapı, Sancaktepe’de inşa ettiği 216 Sancaktepe projesinde 1200 metrekarelik sosyal tesis faaliyete geçti. Kadın ve erkekler için özel sauna ve yüzme havuzunun bulunduğu tesiste ayrıca fitness, kafeterya ve büfe, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları yer alıyor. 5 katlı 10 bloktan oluşan projede toplam 208 konut yer alıyor ve 2+1’den 4+1’e farklı daire tiplerinden oluşan evler 195 bin lira ile 376 bin lira arasında satılıyor.

İş Modern hızlandı
Sinpaş Yapı tarafından, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde inşası devam eden İş Modern projesinde ilk etap teslimler sürüyor. İlk etapta satışların yüzde 65’i tamamlandı. Projede A, B, C ve D blokların satışlarının sürdürüldüğü ikinci etapta ise metrekare birim fiyatı ise 2 bin 150 liradan başlıyor. Burada teslim Mart 2013’te yapılacak.

Yeşil proje ödülü
Bilgili Holding ve Doğu İnşaat tarafından hayata geçirilen One Ortaköy projesine bir ödül daha geldi. Daha önce 2012 Arkiv seçkilerinde yer alan proje, bu kez The European Centre for Architecture ve The Chicago Athenaeum tarafından düzenlenen, her sene ekolojik ve sürdürülebilir mimarlık konusunda dünyadaki önemli projelerin ödüllendirildiği “2012 Green Good Desing” ödülüne layık bulundu.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje