Reklamı Kapat

Kimsenin Bilmediği, Herkesin Almak İstediği Meta!

Editör: SerMimar Tarih: 18 - Mayıs - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Kimsenin bilmediği ama herkesin almak istediği meta Çelik üretiminde kullanılan ve bakırdan 7 kat daha değerli olan Niobyum’a ilgi artarken, Çin Brezilya’daki niobyum madeni için 15 şirketten daha iyi teklif verdi

kimsenin-bilmedigi-herkesin-almak-istedigi-meta

Emtiada görülen çöküş nedeniyle dünya genelinde maden işletmeleri ve demir çelik fabrikalarının değeri öylesine düştü ki bazı maden ve fabrikalar, sahipleri tarafından zarar ve borçlarını azaltmak amacıyla yok pahasına satıldı. Ancak bir metal var ki tüm olan bitene rağmen halen ilgi çekmeye devam ediyor.

İsmini bir Yunan tanrısından alan Niobyum, sanayi boruları ve havacılıkla ilgili parçalar için daha güçlü ve daha hafif çelik üretiminde kullanılıyor. Niobyum dünya üzerinde yalnızca 3 noktada çıkarılıyor ve niobyumun kilogramı bakırın 7 katı daha pahalı.

China Molybdenum Co. geçtiğimiz ay Anglo American’ın Breilzya’daki niobyum ve fosfat birimini satın almak için en az 15 şirketten daha iyi teklif verdi. Şirket, Brezilya’daki niobyum madenini satın almak için analistlerin beklentisinin yüzde 50 üzerinde bir teklifle 1.5 milyar dolar ödemeye razı oldu.

Tanzanya’da 200 milyon dolarlık Panda Hill niobyum projesini geliştiren Cradle Resources şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Craig Burton, “20 yıldır yer altı kaynakları sektöründeyim ve bu fırsat masama gelene kadar niobyumun ne olduğunu bilmiyordum. Gerçekten bir element olduğundan emin olmak için periyodik tabloyu açıp bakmam gerekti” dedi.

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje