Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Karayolları yetkilileri FSM Köprüsü’nde iki şeritten üç şeride çıkarılan asfaltlama çalışmasının olağanüstü bir aksilik olmazsa cuma günü biteceğini söylüyor

Çalışma cuma biterse 4 şeritli köprüde ulaşım yine iki şeritten sağlanacak.

İstanbulluların, yaz sıcağında çıldırtan trafikle imtihanı bitmiyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ‘nde 17 Haziran’da başlayan yol bakım çalışmalarında kapalı olan iki şeride önceki gün üçüncüsünün eklenmesi Avrupa’dan Anadolu yakasına geçişte trafiğin durma noktasına gelmesine neden oldu.

‘Cumartesi 1 şerit açılacak’

Karayolları İşletmeler Başmühendisi Beyhan Yaraman , şu bilgileri verdi: “Şu anda asfaltlama çalışması devam ettiği için bir şerit daha kapamak zorunda kaldık. Şu anda birinci fazı bitirmek üzereyiz. Burası bitince ikinci faza geçeceğiz. İkinci fazda ise Avrupa’dan Anadolu Yakası’na geçişteki sol iki şeridi kapatacağız.

Yine asfaltlama çalışması sırasında üçüncü şerit de kapanacak. Yaptığımız yeri trafiğe vererek öbür faza geçeceğiz. Dört fazda çalışmayı bitireceğiz. Her an bir aksilik olabilir ama bu çalışma bir kaç günlük bir iş. Olağanüstü bir aksilik olmazsa cuma gününe kadar asfalt çalışmasını bitirmeyi hedefliyoruz. Asfalt çalışması bitince köprüde ulaşım yine iki şeritten sağlanacak. Asfalt çalışmasını başladığımız yerde hızla bitiriyoruz. Köprünün ortalarına kadar geldik. Geceleri de çalışmaya devam ediyoruz.”

VATAN

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje