Reklamı Kapat

İzmir’in Yedigölleri Kurudu!

Editör: SerMimar Tarih: 19 - Ağustos - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Bolu Abant’taki Yedigöller’den esinlenerek İzmir Buca’da kurulan Yedigöller’in şelaleleri 1 yıldır akmıyor. Kuruyan göller bakımsızlıktan sineklendi

izmirin-yedigolleri-kurudu

Bolu Abant’taki Yedigöller’den esinlenerek İzmir Buca’daki İzkent ile EVKA arasında bulunan kurumuş dere yatağındaki 100 bin metrekare genişliğindeki doğal vadiye 12 yıl önce Yedigöller yapıldı. Yedi göl birbirine şelalelerle bağlandı. Ancak şelaleler 1 yıldır akmıyor. Kuruyan, kaderine terk edilen göller bakımsızlığı da insan sağlığını tehdit ediyor.

Buca Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2004 yılında hizmete açtığı ’Rüya Vadisi Yedigöller’ gölleri birbirine bağlayan şelaleleri, seyir terasları, heykelleri, yürüyüş yolları ile binalar arasında sıkışıp kalan vatandaşlar için yeşil ve serin bir soluk fırsatı verdi. Ancak Yedigöller’in şelaleri bir yıldır akmıyor. Kuruyan göller, bakımsızlıktan sineklendi. 3.5 milyon liraya mal olan ilk yıllarındaki görüntüsünden eser kalmayan Yedigöller, eskisi gibi ilgi de görmüyor. Vatandaşlar, vadideki suyun neden kesildiği, bundan sonra akıp akmayacağı yönündeki soruların yanıtını bekliyor.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje