1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İzmir’de Rezidans İnşaatında 25 Daire 80 Kişiye Satıldı

Bornova’da “Harika Bir Yaşamın Başlangıç Yeri” sloganıyla pazarlanan rezidans inşaatında 25 dairenin 80 kişiye satılmasının ardından benzer bir skandalın Çeşme’de de olduğu öne sürüldü. İddiaya göre 40 villa yaklaşık 60 kişiye satıldı

izmirde-rezidans-insaatinda-25-daire-80-kisiye-satildi

Bornova’da “Harika Bir Yaşamın Başlangıç Yeri” sloganıyla pazarlanan rezidans inşaatında 25 daireyi 80 kişiye sattığı öne sürülen Övünç Uyar’la ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. İzmir’de ünlü bir profesörün oğlu olan Uyar’ın aynı yöntemle Çeşme Ilıca’da da 40 villayı yaklaşık 60 kişiye sattığı öne sürüldü. Olayla ilgili dolandırıldığını iddia eden U.Ö, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Övünç Uyar’ın yanı sıra şirket ortağı veya yöneticisi olan Uyar ailesi bireyleri hakkında da şikayette bulunan U.Ö, “Bu aile benim gibi çok sayıda kişiyi mağdur ederek lüks bir yaşantı elde etti. Tanınmış birçok kişi, ismi böyle bir olayla anılmasın diye şikayetçi de olmuyor” iddasında bulundu.

Cezaevinde yatıyor

Öte yandan daha önce İzmir Ticaret Odası’nda Meclis üyeliği de yapan işadamı Yusuf Kiraz da, “Ben de yaklaşık 5 milyon lira dolandırıldım” iddiasında bulundu. Kiraz, önümüzdeki salı günü kendisinin de suç duyurusunda bulunacağını dile getirdi. Çeşme Ilıca’daki bu projede mağdurların zararının 30 milyon lirayı bulduğu öne sürüldü.
Dolandırıcılık suçlamasıyla 29 Mayıs’ta cezaevine giren ve o tarihten bu yana cezaevinde olduğu belirtilen Övünç Uyar’la ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Yüksek mimar olan annesi Gülay Uyar’ın da kurucu ortağı gözüktüğü inşaat firması üzerinden Bornova’da “Harika Residance” isimli projede 25 daireyi 80 kişiye sattğı iddia edilen Övünç Uyar’ın aynı yöntemi Çeşme’de de uyguladığı öne sürüldü. Çeşme Ilıca’da bir kısmının inşaatına başlandığı belirtilen 40 villayı 60 kişiye sattığı iddia edilen Övünç Uyar’ın mağdur ettiği kişiler arasında İzmir’den tanınmış birçok ismin de yer aldığı iddia edildi.

Övünç Uyar ve şirket ortağı veya yöneticisi olan aile bireyleri hakkında suç duyurusunda bulunan U.Ö, Bornova’da yaşanan dolandırıcılık olayının yapılan dolandırıcılığın küçük bir kısmı olduğunu iddia etti. U.Ö, “Esas dolandırıcılık Çeşme’de. Sadece ben 500 bin lira dolandırıldım. Benim gibi onlarca işadamı var. Aile bu dolandırıcılıktan çok lüks bir yaşantı elde etti. Övünç Uyar şu an cezaevindeyken ailesi Çeşme’de çok rahat bir hayat yaşıyor” diye konuştu.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

Mağdurlar basın açıklaması yapmıştı

Bornova’da meydana gelen olayla ilgili mağdurlar, 10 Haziran’da bir basın açıklaması yaparak seslerini duyurmaya çalışmıştı. Şirket ortaklarından Övünç Uyar’ın, nitelikli dolandırıcılık suçuyla 29 Mayıs’ta tutuklanarak cezaevine gönderildiğini belirten mağdurlar, muhatap bulamamaktan yakınmıştı. Mağdurlar adına açıklama yapan Zafer Göynügür, “Şirket, inşaatı 2014 yılında bitirme sözünü tutmadı. Karşımızda muhatap bulamayınca daire aldığını bildiğimiz diğer kişilerle iletişime geçtiğimizde aynı dairenin birden fazla kişiye satıldığını öğrendik. Bu binaya 3 yılda 11 milyon lira para ödedik” demişti. Göynügür, “Bize satılan dairelerin bir kısmı aslında hiçbir zaman şirkete ait olmamış. Arsa sahibi Harika Yiğit’e ait olmasına karşın bize satılmış” dedi.

YENİ ASIR

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

TOKİ, 130 İşyeri İle 91 Konutu Satışa Çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 16 ilde 130 işyeri ile 20 …