Reklamı Kapat

İstanbul’un Satılık Köşkleri

Editör: SerMimar Tarih: 2 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İstanbul’da çoğu Anadolu Yakası’nda olmak üzere 100’e yakın asırlık köşk yeni sahibini arıyor. Fiyatlar 4 milyon dolara kadar çıkıyor.

istanbulun-satilik-koskleri

İstanbul ‘un tarihi semtlerini yeniden parlatan geçmişe özlem, köşklere de sıçradı. Yaşları 150 yıla dayanan tarihi köşkler satılığa çıktı. Şu anda çoğunluğu Anadolu Yakası’nda olmak üzere 100’e yakın köşk yeni sahibini bekliyor.

Radikal’den Nuriye Doğu’nun haberine göre çoğu büyük dedelerden kalma köşklere ilgi ise, hem geçmişe özlemden hem de günümüz ‘eskiye rağbet çılgınlığından’ bir hayli yüksek. Tabii fiyatlar da öyle. Bahçesinde meyve ağaçları, çeşmeleri ya da insanı içine çeken asırlık hikâyeleriyle köşklerin fiyatları 500 bin dolardan başlıyor, 4 milyon dolara kadar çıkıyor.

BÜYÜKADA KÖŞK: 1 MİLYON DOLAR

Büyükada’da iskeleye yakın konumdaki tarihi köşk 230 metrekare arazi içinde yer alıyor. 10 odalı tarihi eser durumundaki köşkün fiyatı ise 1 milyon dolar.

KADIKÖY KÖŞK: 1.3 MİLYON EURO

Göztepe’de 150 yıllık tarihi av köşkü. 400 metrekare arazi içindeki 12 odalı köşkün Anıtlar Kurulu izniyle kısmi restorasyonu da yapılmış.

ÜSKÜDAR KÖŞK: 1.7 MİLYON DOLAR

Üsküdar’da geçmişte seçkin ailelerin yaşadığı belirtilen ve 100 yıllık tarihi eser olan köşk, müstakil bahçeli ve otoparklı. 8 oda ve 3 salonlu tarihi binanın arazisi ise 512 metrekare. 1.7 milyon dolara acil satılığa çıkan köşk için pazarlık payı da bırakılmış.

CADDEBOSTAN: 3.7 MİLYON DOLAR

Caddebostan’ın en prestijli sokağı Zincirli Köşk Sokağı’na adını veren ikinci derece tarihi eser konumundaki köşk Valide Sultan Konakları arasında yer alıyor. Deniz manzaralı köşk 2 bin metrekarelik arazide yer alıyor.

ÇENGELKÖY KÖŞK: 1 MİLYON DOLAR

316 metrekare arazide 5 odalı 60 yıllık tarihi köşkün fiyatı 1 milyon dolar.

CADDEBOSTAN KÖŞK: Caddebostan sahil parselindeki 9+2 odalı köşk açık ve kapalı yüzme havuzuna sahip. Köşkün fiyatı 4 milyon dolar.

FATİH KÖŞK: Balat’taki konak 200 yıllık tarihe sahip. Bahçesinde incir, kayısı, üzüm, dut ağaçları var. Fiyatı 4 milyon dolar.

ANADOLUHİSARI: Tarihi eser olan köşk Boğaz manzarasına sahip. 854 metrekare arazi içindeki köşkün fiyatı 2.5 milyon dolar.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje