Reklamı Kapat

İstanbul’un 6 İlçesinde Projelere ÇED Kararı Verildi

Editör: SerMimar Tarih: 2 - Eylül - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İstanbul’da özel sektör ve devlet tarafından 6 ilçede yapımı süren bazı projeler için ÇED kararı verildi, bazılarında ise süreç yeni başladı. İşte bakanlık tarafından açıklanan o projeler.

istanbulun-6-ilcesinde-projelere-ced-karari-verildi

İstanbul’da bazı projeler için ÇED kararı verildi. Toplam 6 ilçe’de yürütülen projeler kapsamında Bakanlık ÇED çalışmalarına başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) tarafından başlatılan ve karara bağlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreçleri kapsamında sonuca baplanan ilçe ve projeler açıklandı. 1 Eylül tarihinde açıklanan ÇED kararlarına göre, İstanbul’da başta Tuzla ilçesi olmak üzere, Büyükçekmece, Sultangazi, Sultangazi, Esenyurt ve Silivri ilçelerinde devam eden ve yapımı planlanan projelerle alakalı ÇED süreçlerine ilişkin detaylar paylaşıldı.

Buna göre, bakanlık sayfasında verilen bilgilerde;

– Tuzla İlçesindeki Projeler

TUZLA, ilçesi Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi Melek Aras Bulvarı No:44 Tuzla/İstanbul mevkiindeki BOETTCHER MATBAA MALZEMELERİ TİC. LTD. ŞTİ. tarafıdan yapılması planlanan KAUÇUK KAPLI MATBAA MERDANESİ ÜRETİM VE GERİ KAZANIM TESİSİ projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır.

TUZLA, ilçesi G22B08C4D pafta, 7047 ada, 2 parsel mevkiindeki PİTEKS PETROL İNŞAAT TEKSTİL GIDA KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. tarafıdan yapılması planlanan ESTER, BİODİZEL VE BİOSOLVENT ÜRETİMİ İLE ATIK BİTKİSEL YAĞDAN ESTER VE BİODİZEL ÜRETİMİ KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır

– Büyükçekmece İlçesindeki Projeler

BÜYÜKÇEKMECE, ilçesi Karaağaç Mahallesi, Hadımköy-İstanbul caddesi, No: 36,10 pafta, 2388 parsel mevkiindeki ORKİM ORTAKLAR BOYA SANAYİ VE PAZARLAMA A.Ş. tarafıdan yapılması planlanan ORKİM ORTAKLAR BOYA SANAYİ VE PAZARLAMA A.Ş. projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır.

– Sultangazi İlçesindeki Projeler

SULTANGAZI, ilcesi Esentepe Mahallesi, Küçük sanayi sitesi, 2951. Sokak, No:28/A, (2/14-3/15 Pafta, 3848 Ada, 1 parsel) mevkiindeki EAG GERİ DÖNÜŞÜM SAN. VE TİC. A.Ş.-SULTANGAZİ ŞUBESİ tarafından yapılması planlanan ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYA İŞLEME (ARINDIRMA İŞLEMİ DAHİL) TESİSİ projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYA İŞLEME (ARINDIRMA İŞLEMİ DAHİL) TESİSİ projesi’ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

– Esenyurt İlçesindeki Projeler

ESENYURT, ilcesi Akçaburgaz Mah., 3095. Sok. No:4 (208 Ada, 22 Parsel) mevkiindeki İNDİGO WHİTE TEKSTİL Konfeksiyon Pazarlama San. Ve Dış Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan KONFEKSİYON ÜRÜNLERİ İMALATI VE YIKAMA TESİSİ projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince KONFEKSİYON ÜRÜNLERİ İMALATI VE YIKAMA TESİSİ projesi’ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

– Beyoğlu İlçesindeki Projeler

BEYOGLU, ilcesi Kılıçali Paşa Mah. Meclisi Mebusan Cd. (57 Ada 14 Parsel) mevkiindeki SAPAZ OTELCİLİK TURİZM İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan 3 Yıldızlı Otel Projesi projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince 3 Yıldızlı Otel Projesi projesi’ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

– Silivri İlçesindeki Projeler

SILIVRI, ilcesi BALABAN MAH mevkiindeki A AND J YATIRIM TURİZM VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. tarafından yapılması planlanan ‘440 ADET VİLLA, 1 ADET TİCARİ BLOK (1 MESCİT, 1 DAİRE), 2 BLOK (10 DAİRE) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince ‘440 ADET VİLLA, 1 ADET TİCARİ BLOK (1 MESCİT, 1 DAİRE), 2 BLOK (10 DAİRE) projesi’ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje