İstanbul’daki Yol Çalışmaları Bayramda Da Sürecek!

Editör: SerMimar Tarih: 11 - Ağustos - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Türkiye genelinde yollar, okulların kapanmasıyla birlikte adeta şantiyeye dönerken bayram öncesi seyahate çıkacak milyonlarca vatandaşı rahatlatan açıklama geldi

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü,Haliç Köprüsü,Boğaziçi Köprüsü,Bayramda Yol,Bayramda Yol Çalışması

Karayolları Genel Müdürlüğü, vatandaşların rahat yolculuk yapabilmesi için Ramazan Bayramı’nın iki gün öncesi ve iki gün sonrası olmak üzere 5 gün boyunca üstyapı ve asfalt çalışmalarını durdurma kararı aldı. Genel Müdür Mehmet Cahit Turhan, 30 Ağustos’ta bitirilmesi planlanan Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki çalışmaların ise bayram boyunca devam edeceğini bildirdi.

Okulların kapanmasıyla birlikte Türkiye genelinde yollar bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle adeta şantiyeye dönerken bayram öncesi seyahate çıkacaklara müjdeli haber geldi. Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, vatandaşların rahat yolculuk yapabilmesi için Ramazan Bayramı’nın iki gün öncesi ve iki gün sonrası olmak üzere 5 gün boyunca karayollarındaki üstyapı ve asfalt çalışmalarını durdurma kararı aldıklarını açıkladı. Turhan, 30 Ağustos tarihinde bitirilmesi planlanan Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki çalışmaların ise bayram boyunca devam edeceğini bildirdi.

Ülke genelindeki karayollarında yapacakları düzenlemelerle ilgili bilgi veren Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, bayram tatilinde vatandaşların memleketlerine daha rahat gidebilmeleri için bir genelge yayınlayacaklarını aktardı. Turhan’ın verdiği bilgiye göre bayramın iki gün öncesinden başlamak kaydıyla bayram sonuna kadar karayollarındaki tüm üstyapı ve asfalt çalışmaları durdurulacak. Karayolları olarak vatandaşa daha iyi hizmet vermek için çalıştıklarını ifade eden Turhan, “Vatandaşımızın Ramazan Bayramı’nda huzurlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yaparak bayramı idrak etmesi için teyakkuza geçtik. Ayrıca sürücülerimiz, yola çıkmadan önce Karayolları’nın resmi internet sitesine girerek otoyollar kısmından toplam 17 bölge müdürlüğü ve bağlı olduğu illerdeki yol yapım-onarım ve altyapı çalışmalarını öğrenebilir.” dedi.

Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki çalışmalarla ilgili de bilgi veren Karayolları Genel Müdürü Turhan, “Köprülerdeki çalışmaların belirlendiği gibi 30 Ağustos tarihinde bitirilmesi için bayramda Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki çalışmaları durdurmayı düşünmüyoruz. İnşallah köprülerdeki çalışmalar belirlenen sürede bitirilerek trafiği rahatlatacağız.” diye konuştu.

Derviş Genç / ZAMAN

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje