Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesinin haberine göre, Yahudi yerleşim birimlerini de izleyen “Peace Now” (Hemen Barış) örgütünden yapılan açıklamada, 2011’de Batı Şeria’da 1850 yerleşim biriminin inşaatına başlandığı belirtildi

İsrail’in, geçen yıl Batı Şeria’da başlattığı konut inşaatının bir önceki yıldan yüzde 19 fazla olduğu bildirildi.

Örgüt, geçen yılki artışı kısmen, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, yerleşim birimleri inşaatının askıya alınmasıyla ilgili olarak ilan ettiği 10 aylık memoranduma bağladı. Açıklamada, İsrail İmar Bakanlığının geçen yıl Batı Şeria’da 1577 evin yapımına daha onay verdiği, bunların inşaatına henüz başlanmadığı kaydedildi.

Örgüt, bu sayıların, geçen yıl son 10 yılın en yüksek sayıda inşaat planı kabul edilen Doğu Kudüs’ü kapsamadığını bildirdi. Doğu Kudüs’te de yaklaşık 6350 konut inşaatının planlandığı belirtildi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Netanyahu’nun memorandumu uzatmaması üzerine Ekim 2010’da doğrudan barış görüşmelerini durdurmuştu. Taraflar o tarihten sonra ilk kez geçen hafta Ürdün’ün başkenti Amman’da bir araya geldi, ancak görüşmelerde ilerleme kaydedilemedi.

AA

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje