Reklamı Kapat

İskanı Bulunmayan Binadaki Eczacıya Şok!

Editör: SerMimar Tarih: 19 - Kasım - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Hazırlanan yeni yönetmelik taslağına göre, ilçelerde, kasabalarda ve beldelerde imar planı yapılmayan yerlerde ya da iskan ruhsatı olmayan dükkanlardaki eczanelere 18 ay süre verildi.

eczane, Emlak Gündemi, Emlak Gündemi haberleri, imar planı, iskan ruhsatı, Nurten Saydan, Tüm Eczacı İşverenler Sendikası

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, hazırlanan yeni yönetmelik taslağına göre, ilçelerde, kasabalarda ve beldelerde imar planı yapılmayan yerlerde ya da iskan ruhsatı olmayan dükkanlarda yıllarca önce açılmış eczanelerin 18 ay sonunda kapanacağını duyurdu.

Saydan, düzenlediği basın toplantısında, bu konuda sağlık bakanlığı’na bir yazı yazdıklarını ve 24 bin eczaneden kaç tanesinin bu nedenle kapanma ihtimali bulunduğunu sorduklarını söyledi. Saydan, “Böyle bir istatistiğin Bakanlıkta da olmadığını öğrendik; ancak hala yanıt bekliyoruz” dedi. Saydan şöyle devam etti:

İLÇE DIŞINA İZİN TEK SEFERLİK

“Taslakta yer alan madde ile eczanesini kapatan kişinin ilçe içinde istediği kadar dolaşmasına imkan tanınırken, ilçe dışında sadece bir kez eczane açma hakkının bulunması pek çok eczacıyı mağdur edecektir. Çünkü eczacıların çoğu kirada. Bazen bir sokak sonrası başka ilçenin sınırlarına giriyor. Bu ciddi bir soruna neden olacak. Aynı taslak metinde devletimiz eczacılardan bıkmış olacak ki devlet hastanelerinde eczacı bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. 2013 yılında eczacılık fakültelerine girecek kişiler şartları bilerek işe başlayacaklar. Oysa diplomalı eczacılar maalesef maç başladıktan sonra kural değişimine maruz kalıyor. Böyle bir kısıtlamayı kabul etmiyoruz.”

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje