Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, Türkiye İnşaat ve Tesisat İşçileri Eğitim Vakfı ile Ağrı ve Van’daki inşaat işçilerine “iş garantili’ ve “ücretsiz’ eğitim verecek Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Türkiye…

intesten-insaat-iscilerine-is-garantili-egitim-cagrisi

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, Türkiye İnşaat ve Tesisat İşçileri Eğitim Vakfı ile Ağrı ve Van’daki inşaat işçilerine “iş garantili’ ve “ücretsiz’ eğitim verecek Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Türkiye İnşaat ve Tesisat İşçileri Eğitim Vakfı (İNİŞEV) ile Ağrı ve Van’daki inşaat işçilerine “iş garantili’ ve “ücretsiz’ eğitim verecek. İşsiz ya da halen çalışan inşaat işçilerinin bu imkandan yararlanmaları için 31 Aralık tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor.

İNTES Başkanı Şükrü Koçoğlu yaptığı açıklamada, İNTES ile İŞ-KUR arasında yapılan protokol çerçevesinde Ağrı ve Van’daki inşaat işçilerini ücretsiz eğiteceklerini belirtti ve “inşaat sektöründe eğitimsiz ve belgesiz işçi kalmaması” hedefi ile yola çıktıklarını kaydetti.

-İŞSİZ OLANLARA İŞ GARANTİSİ-

Eğitimlere ahşap kalıpçı, betonarme demircisi, betoncu, inşaat boyacısı, sıvacı, duvarcı ve iskele kurulum elemanı mesleklerindeki işçilerin katılabileceğini vurgulayan İNTES Başkanı, “Eğitime katılmak isteyenlerin en geç 31 Aralık 2012 tarihine kadar İş-Kur’un Ağrı ve Van İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulunması gerekiyor. Normalde ücretli olan eğitimler ve sınavlar için işçilerden hiçbir ücret alınmayacağı gibi işsiz olan işçilere iş garantisi de veriliyor” dedi.

-GÜNLÜK 20 TL ÜCRET VERİLECEK-

Eğitimin yeni yılın ilk ayında başlamasının planlandığını ifade eden Koçoğlu, “Eğitime katılmak için tek şart mesleğin içinden gelmek olacak. Eğitimlere katılan işsiz inşaat işçilerine, İş-Kur günlük 20 lira ücret verecek. İşsiz inşaat işçilerinden eğitimlere katılıp sınava giren ve başarılı olanların yüzde 20″sine istihdam garantisi verilecek” şeklinde konuştu.

Van’da verilecek eğitimleri İNTES ve Türkiye İnşaat ve Tesisat İşçileri Eğitim Vakfı gerçekleştirecek, eğitim sonrası sınavları ve belgelendirmeyi ise İNTES Merkezi Yeterlilik Merkezi yapacak.

Ankara Haber Ajansı

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje