Reklamı Kapat

İnşaat Sektörünü Kim Denetliyor

Editör: SerMimar Tarih: 30 - Temmuz - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Batman’da inşaat işçilerinin gerekli tedbirleri almadan yüksek iskelelerde çalışması ölümlü kazalara neden olurken bu durumdan şikayet eden vatandaşlar, ilgili kurumların bu duruma duyarsız kalmalarına tepki gösteriyor.

insaat-sektorunu-kim-denetliyor

Batman’da son zamanlarda yaşanan ölümlü iş kazaları inşaatlarda iş güvenliği sorununu gündeme getirdi. İnşaatlarda kurulan iskelelerin üzerinde bulunan işçilerin hiçbir tedbir almadan çalışmaları vatandaşın tepkisine neden oluyor.

İskelelerde çalışan işçilerin metrelerce yükseklikte emniyet kemeri ve hiçbir tedbir almadan çalışmaları ‘inşaatları kimlerin denetlediği’ sorularını gündeme getirirken inşaatlardaki iş güvenliği tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Bir cami inşaatında objektiflere takılan karede metrelerce yükseklikteki minarenin en üstünde emniyetsiz bir şekilde iki inşaat işçisinin çalıştığı ve bir inşaatın 9. katında ise dış cephe sıvasını yapan iki işçinin emniyet kemeri takmadan iskelelerde çalıştığı görülüyor.

Yüksek iskelelerde çalışan işçilerin emniyet kemerlerini takmadan çalışmalarının yeni kazalara davetiye çıkardığını ifade eden vatandaşlar, “Neden Belediye ve İnşaat Mühendisleri Odası gibi kurumlar inşaatları denetlemiyor?” diye sordu.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje