Reklamı Kapat

İnanlar İnşaat Zekeriyaköy’de Lüks Villa Atağına Geçti

Editör: SerMimar Tarih: 12 - Ekim - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Zekeriyaköy’de 3 farklı proje geliştirmeyi planlayan İnanlar İnşaat, bunlardan ilki olan Terrace Doğa’yı satışa çıkardı.

Yılsonuna kadar Zekeriyaköy’de 3 farklı proje geliştirmeyi planlayan İnanlar İnşaat, bunlardan ilki olan Terrace Doğa’yı satışa çıkardı.

Fransa Türkiye için Avrupa Birliği’nin kapılarını açıyor
Villa fiyatlarının 1 milyon 75 bin liradan başladığı projenin 2013 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

İNANLAR ZEKERİYAKÖY’DE LÜKS VİLLA ATAĞINA GEÇTİ
Gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden biri olan ve son dönemlerde proje atağına geçen İnanlar İnşaat, 2012 yılı içinde 3 yeni konut projesi yapmaya hazırlanıyor. Terrace konseptinde hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken firma, Terrace Doğa’nın yanı sıra Terrace Vadi ve Terrace Plus isminde yeni konutlar yapmayı da planlıyor.

İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, kısa süre önce satışa çıkardıkları Terrace Doğa projesinde 36 villa inşa edeceklerini söyledi. İnan, Zekeriyaköy’de yapılan projenin 3. havaalanı ve 3. köprüye yakın lokasyonda yapılacağını anlatarak, Loft Mimarlık tarafından tasarlanan Terrace Doğa’nın, 12 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu kaydetti.

1 milyon TL’den başlıyor
İnan, projedeki villa fiyatlarının 1 milyon 75 bin liradan başladığını belirterek, “En yüksek konut fiyatı ise 1 milyon 450 bin liraya kadar çıkıyor. Terrace Doğa’nın teslimlerini 2013 yılının ekim ayında başlamasını planlıyoruz” dedi.

bilardo, Elysium, En İyi Konut Dönüşüm Avrupa, En İyi Konut Dönüşüm Türkiye, evora istanbul, fitness, İnanlar İnşaat, International Property Awards, kafeterya, masa tenisi, MVK Yapı, Ofton İnşaat, rezidans, Serene, Terrace Doğa, Terrace Feri, Terrace Tema, uluslararası gayrimenkul ödülleri, yüzme havuzu

İnan, Terrace Doğa’da 10 tek villa ile 13 adet ikiz villanın bulunduğunu anlatarak, konut alanlarının 203 ile 216 metrekare arasında değiştiğini kaydetti. İnan, toplam 16 bin metrekare arsa üzerine konumlandırılan projenin sosyal donatıları arasında yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, güneşlenme terası, fitness center ve çok amaçlı salon bulunduğunu dile getirdi.

‘Bölge gelişim aksında’
İstanbul’un bazı alanlarının gelişim aksında olduğunu ifade eden İnan, şunları söyledi: “Sarıyer ve öncelikli olarak Zekeriyaköy gelişecek olan bölgeler arasında. Yıllardır ulaşım anlamında yatırımlardan gereken payı alamayan semt bugünlerde ise bir ulaşım kavşağı olma noktasında hızla ilerliyor. İşte bu yüzden, İstanbul’a en yakın el değmemiş bir doğa alanında ailenizle yaşayabilmeniz için Terrace Doğa projemizi ve kısıtlı sayıdaki villayı satışa sunuyoruz.”

İki proje daha gelecek
İnanlar İnşaat’ın, yeni projesi Terrace Plus Zekeriyaköy’de inşa edilecek. Bu yıl içerisinde inşaatına başlanacak olan Terrace Plus’ta 13 bin metrekarelik arazi üzerinde bahçeli evler bulunacak. Firmanın aynı bölgede hayata geçireceği diğer projesi Terrace Vadi ise 25 bin metrekarelik arazi üzerinde 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde tamamı bahçe ve çatı dubleksi olan 80 adet villadan oluşacak.

Ödül yağmuru
İnanlar İnşaat İngiltere’de gerçekleştirilen International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) töreninden 4 ödülle döndü. Firma, 3 farklı konut projesi ile 4 ödül aldı. Terrace Feri, Terrace Tema ve Terrace Doğa projelerinde ödül alan firma, Terrace Doğa projesi ile Müstakil Konut dalında Türkiye Tavsiye Ödülü, Terrace Tema ile Çok Katlı Konut Yapısı dalında Türkiye Tavsiye Ödülü, Terrace Feri ile En İyi Konut Dönüşüm Türkiye Ödülü ve Terrace Feri ile En İyi Konut Dönüşüm Avrupa Ödülü’ne layık görüldü.

bilardo, Elysium, En İyi Konut Dönüşüm Avrupa, En İyi Konut Dönüşüm Türkiye, evora istanbul, fitness, İnanlar İnşaat, International Property Awards, kafeterya, masa tenisi, MVK Yapı, Ofton İnşaat, rezidans, Serene, Terrace Doğa, Terrace Feri, Terrace Tema, uluslararası gayrimenkul ödülleri, yüzme havuzu

Sosyal sorumluluk projesini unutmuyor
İnanlar İnşaat’ın Van depremi sonrasında faaliyete geçirdiği Van Erkek Öğrenci Yurdu ve Diyarbakır’da kız öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığı Diyarbakır Kız Öğrenci Yurdu 2012 -2013 eğitim-öğretim döneminde öğrencilere kapılarını açtı. Van’ın 100 Yıl Üniversitesine 8 km mesafede Van gölü manzaralı olan Van Öğrenci Yurdu, üniversite öğrencilerinin kesintisiz eğitimi ve barınması için inşa edildi. Depreme dayanıklı hafif çelik malzeme ile üretilen öğrenci kompleksinde açık spor alanı, kantin, revir, kütüphane, konferans salonu, etüt ve bilgisayar odaları bulunuyor.

Diyarbakır’da orta öğretimde okuyan kız öğrenciler için projelendirilen Diyarbakır Çermik Kız Öğrenci Yurdu ise, 5 kattan oluşuyor.

GÜNÜN PROJESİ/DAP Z OFİS
Ofis stokları tükenince sıra mağazalara geldi

DAP Z projesinde ofis stoklarının hızla tükenmesi üzerine, projenin satışa kapalı olan dükkân ve mağazaları da satışa sunuldu. Yapılan açıklamada, projede yer alacak dükkan ve mağazaların, cadde üzeri lokasyon avantajı dolayısıyla yerli ve yabancı markaların takibine girdiği belirtildi. Önemli gurme restoranlar ile tanınmış perakende markaların talip olduğu ticari birimlere yönelik shopmix çalışmaları yürütülürken, şirket yetkilileri, dükkân ve mağaza karmasının, sadece projenin değil bölgenin de değerini yükseltecek şekilde oluşturulacağı bilgisini veriyor.
Atinalı İsviçre’ye kaçtı, İstanbullu günün konusu oldu!

DAP Yapı tarafından Çağlayan’da hayata geçirilen projede, metrekare fiyatları bölge emsallerinden yüzde 50-80 oranında düşük tutulurken, amortisman süresinin kısalığı da yatırımcıların dikkatini çekiyor. 2 otopark katı, 1 mağazalar katı, 4 ofis katı olmak üzere 8 kattan oluşan projede, girişte ve mağazalar katında bulunan 61 adet ticari ünite için faizsiz 36 ay vade kolaylığı sağlanıyor. Büyüklüğü 49-281 metrekare arasında değişen dükkânlar 3.80 ve 4.00 m tavan yüksekliğine sahip. 14 bin metrekare arsa üzerinde yükselen proje, 50 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip. 30 ayda tamamlanması planlanan projenin yatırım bedeli ise 185 milyon lira.

DAP Z Ofis, Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane- aksında konumlanıyor. Projeden tünelle, Kağıthane ve Taksim’e 5 dakikada ulaşılırken, projeden Adliye Sarayı’na yürüyerek gidilebiliyor.

Tuzla’nın ilk rezidans daireleri satışa sunuldu
Teknik Yapı, Evora İstanbul projesinde yer alan rezidans dairelerini de satışa sundu. Tuzla’da Teknik Yapı tarafından inşa edilen Evora İstanbul’daki 106 adet kat bahçeli daireler 143 bin 500 liradan başlayan fiyatlar ve özel faiz avantajıyla sanışa sunuluyor.

Bu kapsamda konut sahibi olmak isteyenler için bankaların Teknik Yapı’ya özel faiz oranları yüzde 0.90’a kadar indirildi. Ayrıca projede, Kat bahçeli rezidans dairelere öze, isteğe bağlı olarak sıfır peşinat veya yüzde 1 peşinat imkânı da sunuluyor.

Toplam 5 bin 73 daireden oluşan Evora İstanbul projesinde 15 katlı rezidans kulesinde yerden tavana kadar uzanan camlara sahip 106 daire bulunuyor. Marmara Denizi ile iç içe bir manzara sunulan projede, dairelerin 62 adedi 2+1, 44 adedi ise 1+1 tipinde tasarlandı. Projenin rezidans kulesindeki fiyatlar 1+1 tipler de 143 bin 500 liradan, 2+1 tiplerde ise 231 bin 500 liradan başlıyor. Projedeki 1+1 dairelerin büyüklükleri 71,91 metrekare olarak projelendirilirken, 2+1 konutlarda ise 117,55 ile 146,58 metrekare arasında değişiyor. Her rezidans dairede yer alan kat bahçe büyüklükleri ise 9,63 ile 13,38 metrekare arasında değişiyor.

Sıfır peşinat seçeneği
Kat bahçeli rezidanslardan Marmara Denizi’ne bakma imkânı sunan Teknik Yapı, rezidans kulesinden daire almak isteyenlere çok özel faiz oranları sağladı. Konut kredisi faiz oranının yüzde 0.90’a kadar indiği kampanyada ayrıca daire fiyatının yüzde 45’ine varan miktarına özel kredi imkânı da sağlıyor.

Kat bahçeli rezidans daire almak isteyenler, yüzde sıfır veya yüzde 1 peşinat alternatiflerinden yararlanabilecek. Sıfır peşinat ile kat bahçeli rezidans daire sahibi olmak isteyenler; daire fiyatının yüzde 45’ine karşılık gelen miktar için faizsiz ve 16 aya yayılan üç ara ödeme seçeneğinden yararlanabilecek. Daire fiyatının yüzde 55’lik tutarına ise bankaların Evora İstanbul için belirlediği ve yüzde 0.90’dan başlayan faiz oranları uygulanacak.

Rezidans sakinleri yararlanabilecek
Evora İstanbul Adalar etabında yer alan 2 adet spor alanı, 3 adet çocuk parkı, genel seyir terası, iki adet açık yüzme havuzu, kafeterya, fitness, bilardo ve masa tenisi salonu Rezidans kulesine de hizmet verecek. Ayrıca Rezidans kulesindeki her daire için bir adet kapalı otopark olacak.

OFTON İNŞAAT’TAN HAFTA SONU BULUŞMALARI
Ofton İnşaat, projelerine ilgi gösterenlerle, Elysium “Serene” Kandilli’de her hafta sonu düzenlenen “Ofton Buluşmaları”nda bir araya geliyor. Bir süre daha devam edecek olan buluşmalarda herkes hem eğleniyor hem de bilgileniyor.

Ofton İnşaat Kurumsal İletişim Yöneticisi Ayşenur Ülvan, “Katılımın yüksek olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu türden buluşmalarla projenin gelecekteki sakinleri daha şimdiden dostluklar kurabiliyor. Biz sakinlerimize asıl uzmanlık alanımız olan estetik ve çağdaş yapılar sunmanın yanı sıra bir yaşam biçimi de vaat ediyoruz” dedi.

‘Meraklarını gideriyoruz’
Projenin İstanbul’un merkezinde doğaya yakın bir yaşam fırsatı sunduğunu belirten Ülvan, “Bu buluşmaların, sakinlerimizin sosyal paylaşımlarıyla daha da keyifli hale gelmesini istiyoruz” diye ekledi.

Proje Satış Koordinatörü Suzan Arar ise şunları söyledi: “İnşaat projelerinin başarısında bilgi akışı ve güven büyük önem taşıyor. Sürekliliği olan bu buluşmalarla, hem dostlarımızı daha yakından tanımış oluyoruz, hem de onlara merak ettikleri her türlü bilgiyi verebiliyoruz. Bu da onların sürece daha çok dâhil olmalarını ve güven duymalarını sağlıyor. Gelecekteki yuvalarını beraber kuruyoruz. ”

Kurban Bayramı’nın ilk kampanyası MVK Yapı’dan
MVK Yapı, geçtiğimiz günlerde Kurtköy’de temelini attığı ve satışına başladığı Work Square’de lansman ve Kurban Bayramı’na özel kampanya düzenliyor. Kampanya kapsamında projedeki sınırlı sayıda konut 140 bin liradan satışa sunuluyor. Toplam 50 bin metrekare inşaat alanı bulunan Work-Square ev-ofis projesi, 71 adet stüdyo, 182 adet 1+1, 84 adet 2+1 ve 14 adet 3+1 olmak üzere toplam 351 daireden oluşuyor.

Projede 50 ile 180 metrekare arasında değişen daire seçenekleri bulunuyor. 2014’te teslim edilmesi planlanan projede, ev ve ofis amaçlı kullanılabilen dairelerin yanı sıra yaklaşık 8 bin metrekare alana sahip 24 adet mağaza da bulunuyor.

Konutun devleri Kayseri’de sektörü değerlendirecek
Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (Konutder) yönetim kurulu toplantısını 13 Ekim 2012 Cumartesi günü Kayseri’de yapacak. Kayderi’nin önde gelen firmalarından Kınaş’ın ev sahipliğinde yapılacak toplantıda 19 firma bir araya gelecek. Dernek ilk kez İstanbul dışında bir yönetim kurulu gerçekleştirirken, toplantıda sektörün son dönemlerde en öneml,i sorunlarından biri olan KDV artışı ve tapu harcı gibi konular ele alınacak.

Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik’in yaptığı Konutder’de Ağaoğlu, Artaş inşaat, Dap Yapı, Dumankaya İnşaat, Ege Yapı, Fer Gayrimenkul, Garanti Koza İnşaat, İhlas İnşaat, Kiler GYO, Kınaş Yapı Endüstrisi, Kuzu Toplu Konut, Sinpaş GYO, Soyak Yapı İnşaat, Sur Yapı, Teknik Yapı, Torunlar GYO, Varyap Varlıbaşlar, Ukra İnşaat ve Yeşil GYO gibi firmalar bulunuyor.

Dubai fuarından Kuveyt’li yatırımcılarla döndü
Yerli ve yabancı birçok yatırımcıya gayrimenkul geliştirme projeleri üreten ENS Project Development, Cityscape Dubai fuarında yoğun ilgiliyle karşılaştı. Yapılan açıklamada, firmanın Cendere Vadisi’nde geliştirdiği ve yatırımını üstlendiği Cendere Loft projesine, bireysel ve kurumsal yatırımcılardan yoğun talep geldiği belirtildi. Hastane ve Otel karması olarak projelendirilen Cendere Corridor’un da otel operatörleri ve sağlık yatırımcılarının ilgisini çektiğini ifade eden yetkililer, her iki proje ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

Nişantaşı’nda geliştirilen ve bir renovasyon projesi olan Nişantaşı Sokak ile ilgili Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan’dan 4 şirket ile de müzakere süreci başlatıldı.

Atıkları dönüştürmede Avrupa’nın önüne geçtik
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atıkların ekonomiye kazandırılmasında büyük başarı elde etti. Son bir yıl içerisinde geri kazanım faaliyetleri sonucu sağlanan katma değer 1 milyar lirayı aştı. Türkiye’nin geri dönüşümde büyük bir ivme kazandığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “2011 yılında yaklaşık 2.500.000 ton ambalaj atığı geri dönüştürüldü. 2003’te tehlikeli atık geri kazanım tesisi sayısı 18 iken, 2011’de bu sayı 201’e ulaştı. 2011’de 610 bin ton tehlikeli atık geri kazanıldı” diye konuştu.

Atıkların geri dönüşümünde çoğu Avrupa ülkesinden ileride olduklarını belirten Bayraktar atık pillerin, atık yağların ve hayvan gübrelerinden elde edilen kazanımı şöyle açıkladı: “Atık pil toplama faaliyetleri okullar, PTT şubeleri, alış veriş merkezleri, hastaneler, oteller gibi 50 bini aşkın noktada gerçekleştiriliyor. Yılda 10 bin tonun üzerinde kullanılmış kızartmalık yağ olmak üzere yaklaşık 100 bin ton bitkisel atık yağ toplanarak geri dönüştürülüyor.”

Yavuz Karaman/Milliyet

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje