Reklamı Kapat

IBM Akıllı Şehirler için Akıllı Operasyon Merkezi Geliştirdi!

Editör: SerMimar Tarih: 30 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

IBM kurduğu ‘akıllı şehirler için akıllı operasyonlar merkezi’yle kentlerin yaşamsal ihtiyaçlarını tek bir noktadan yönetmek ve olası sorunlara karşı anında müdahale edebilmeyi amaçladı

Bugünün olduğu kadar geleceğin kentlerinde de sorun yaşanmaması için çözüm geliştiren isimlerden biri de IBM oldu. Firma, kurduğu ‘akıllı şehirler için akıllı operasyonlar merkezi’yle kentlerin yaşamsal ihtiyaçlarını tek bir noktadan yönetmek ve olası sorunlara karşı anında müdahale edebilmeyi amçladı. Merkezle şehirlerdeki ulaşım, su, bina ve kamu güvenliği gibi sistemler ve hizmetlerle ilgili bilgilerin doğru toparlanması, analiz edilmesi ve şehir idarecilerini n eylem süreçlerine katılması sağlanıyor. IBM, bu teknoloji merkezi şehir yöneticilerinin bilgi ve iş analitiğini kullanarak daha yerinde kararlar verebilmelerini sağlıyor.

2 bin akıllı proje
Akıllı dünya ve akıllı şehir vizyonunu duyurdukları 2008’den beri 2 binin üzerinde akıllı şehir ve projeye imza attıklarına dikkat çeken IBM İş Danışmanlığı Bölüm Müdürü Tansu Yeğen, bu çalışmayı da bu yöndeki son örneklerden biri olarak göstererek, şöyle konuştu: “IBM, küresel çapta, her boyuttaki şehir için ölçeklenebilen en iyi uygulamaları ve çözümleri gerçekleştiriyor. Bu proje ise son örneğimiz. Bu teknoloji merkezi, analitik araçların sunduğu derin kavrayışlarla, şehir yöneticilerine şehir sistemlerinin belirli durumlarda nasıl tepki vereceğine ilişkin daha düzenli karar alma süreçleri sağlayacak. Bu girişim şehir yönetiminin geleceği açısından çok önemli bir gelişmedir” dedi.

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje