Sektörel Haberler

Haytek İnşaat Kadıköy Konut Projesinde İmzalar Atıldı!

Haytek İnşaat, Kadıköy’de yükselecek residence, ticari ve sosyal tesislerin olduğu projesi için hisse sahipleriyle imza attı…

HAYTEK İnşaat, Haytek İnşaat kadıköy, Haytek İnşaat kadıköy evleri, Haytek İnşaat kadıköy projesi

Borova Yapı tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Şirketimiz iştiraklerinden HAYTEK İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.’nin, İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Merpenköy Mah.’nde kain muhtelif ada ve parseller üzerinde gerçekleştirilecek “Arsa Payı Karşılığında Konut (Residence) , Ticaret, Sosyal Tesis İnşaatı” yapımı işi kapsamında, hissesi bulunan arsa sahipleri Vakkas KARASU, Nurettin DEMİRHAN, İsmigül DEMİRHAN, Emsal YILDIRIM, Erdoğan CEYLAN, Sefa CEYLAN, İbrahim CEYLAN, Serdar CEYLAN, Osman KURBAN, Tuncer KURBAN, Hasan ÇATAL, Kemal KURBAN, Arif YILMAZ, Muhlis YILMAZ, Mehmet KALÇIK, Mehmet İLGÜN, Asiye GÖKER ve Alim YILMAZ ile “Yüklenici Firma” sıfatıyla sözleşme imzalamıştır.

Tevhid işlemlerinden sonra kesinleşecek olan inşaat alanı yaklaşık 15.000 metrekare olacaktır. Tamamı boşaltılan binaların teslimi ve tevhit ifraz işlemlerinden sonra alınacak yeni parsel(ler) numarasıyla inşaat ruhsatı alındıktan sonra inşaat süresi başlayacaktır (yaklaşık 1 yıl sonra). Kat karşılığı inşaat işinde paylaşım %54 Arsa Sahipleri, %46 Yüklenici Firma şeklinde olacaktır. İnşaatın süresi, ruhsat tarihinden itibaren 36 aydır.