Reklamı Kapat

Girişimcilikte Yeni Konsept: Mobil Kafe!

Editör: SerMimar Tarih: 25 - Ekim - 2010
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Yenilikçi bir mobil kafe projesi olan ‘Hotstop’ için girişimciler aranıyor.Dev bir kupa şeklindeki özgün tasarımı, demleme çayı ve dünya markası kahve lezzetlerini birleştiren konsepti ile dikkat çekiyor

Yenilikçi bir mobil kafe projesi olan ‘Hotstop’ için girişimciler aranıyor. Dev bir kupa şeklindeki özgün tasarımı, demleme çayı ve dünya markası kahve lezzetlerini birleştiren konsepti ile dikkat çeken bu iş modelinde günlük bin 500 lira ciro elde etmek mümkün.

Kiosk olarak adlandırılan küçük dükkanlar son yılların en popüler konsepti. Bu konsepderde neredeyse her çeşit ürünü satmak mümkün. ‘Hotstop’ adı verilen yeni bir girişim ise yine kiosk benzerinde ancak yenilikçi bir mobil kafe projesi… Proje, uluslararası proje geliştirme şirketi ‘ÇözümVar Danışmanlık’ın yaklaşık iki yıllık çalışmasının bir ürünü olarak ortaya çıkmış.Konsept, özellikle sıcak ve soğuk içecek kategorisinde dünyanın çeşidi bölgelerindeki uygulamalar dikkate alınarak geliştirilmiş. Hotstop’larda demleme çay ve kahve kültürünün lezzet beklentileri özellikle dikkate alınmış.

Yat tasarımından ilham alıyor

Türkiye başta olmak üzere, ABD, Kanada, AB ülkeleri, Çin, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde de marka tescil süreçlerinin devam ettiğini söyleyen Hotspot konseptinin yaratıcısı ve Çözümvar Danışmanlık Başkanı Akın Arslan, “Kiosk’lan ileri teknoloji fiberglas malzeme ile ürettiriyoruz. Tam otomatik kahve ve çay makineleri ve diğer endüstriyel ekipmanlar ile donauyoruz. İç tasarımı ve ergonomisinde yat tasarımcılarından yararlanıyoruz” diyor.

Hotstop kiosk’u modüler olarak imal ediliyor. Yerinde iki saatiik bir çalışma ile montajı gerçekleştiriliyor. Kiosk, tamamen kendi kendine yeterli durumda. Sadece elektriği dışarıdan alıyor, akıllı ‘saati ile kullandığı elektriğin faturasını ödüyor. Bünyesinde elektrik saati, sigortalar, hareket algılayıcı kameralı güvenlik sistemleri, alarm ve ikaz sistemleri bulunuyor.

Yatırımcıya kiosk karının yarısı

Bu yıl sonuna kadar İstanbul’da 25 noktaya ulaşılması hedefleniyor. Anadolu’daki bazı yerlere ise şehir bazında master franchise verilmesi planlanıyor. Dünyada ilk kez hayata geçirilen yenilikçi bir franchising uygulamasıyla, yatırımcılara mevcut yatırım araçlarıyla kıyaslandığında ciddi gelir getirebilecek alternatif bir yatırım modeli sunulduğunu belirten Arslan, “Bu modelin adı ‘yatırımcı franchise’dır. Sözkonusu modelle Hotstop kiosklannın tüm işletme ve yönetim sorumluluğu profesyonel ekiplerce yürütülüyor, yatırımcıya yaptığı yatırımın karşılığı olarak sahibi olacağı kioskun karının yarısı veriliyor. Yatırımcılar hiçbir operasyonel sorumluluk almıyor” diyorYatırımcı franchise adı verilenbu özel statülü yatırımcı modelinde, yatırımcı belirlenen bir yerdeki Hotstop’un esas sahibiolmakla birlikte işletme sorumluluğunu Hotstop ekibine bırakıyor. Hotstop, yönetimini bizzat kendisinin üsdeneceği bu kiosklar için franchise’lanna aylık belirli bir kar payı ödemeyi garanti ediyor.

Capital

KATEGORİ: Güncel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje