Gaziantep – Uğur İnşaat Bilmecesi…

Editör: SerMimar Tarih: 9 - Kasım - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Gaziantep’te yerleşik UĞUR İnşaat, taksitle ev sattığı binlerce vatandaşı mağdur etti.

gaziantep ,Uğur İnşaat, iflas

Gaziantep Asliye Ticaret Mahkemesi’nden şirketin iflasın ertelenmesini isteyen firma sosyal bir problem yaratmak üzere. Firma, 4 bin kişiden oluşan bir mağduriyet ağı yarattı.

YÜZLERCE İNSAN MAĞDUR
2008 yılında büyük bir kriz yaşayan ve mal varlıklarını satarak taksitle ev sattığı vatandaşları mağdur etmeme yönünde çıkışlar arayan Uğur İnşaat, sonunda iflasın ertelenmesi kararı aldı. Halen inşaatları tamamlanmış veya devam eden yüzlerce hak sahibini mağdur eden karar sonrası ne olacağını kimse bilmiyor.

“BOŞUNA AVUKAT TUTMAYIN”
Hak sahiplerine bir mektup gönderen Uğur İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz Uğur, Asliye Ticaret Mahkemesi’nden aldıkları iflası erteleme kararının müşterilerinin hakkını savunmak adına olduğunu iddia ederek, “Elimizde bulunan Yargıtay kararına göre iflasın ertelenmesini isteyen bit firmaya haciz işlemi uygulayamazsınız. Bu nedenle avukat tutarak boşuna masraf yapmayın. İflasın ertelenmesi, iflasa karşı bir koruma metodudur” dedi.

DAİRELER BANKALARA İPOTEKLİ
Büyük projelere imza atan ancak iflasın eşiğine gelerek yüzlerce insanı mağdur eden Uğur İnşaat’ı bankalar köşeye sıkıştırdı. Yüklü miktardaki banka kredilerini çeviremeyen şirket, vatandaşlardan taksitlerini topladığı evleri bankalara ipotek ederek kredi aldı. Şu ana kadar şirkete 25 bin ile 40 bin Avro arası ödeme yapan ve evlerinde oturmaya başlayan vatandaşlar, bankaların kendilerini kapının önüne koymasından endişe ediyor. Bülent ÖNER

GaziantepHaberler.com

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Kategorisiz

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje