FNV: “Acil Plan Şart”

Editör: SerMimar Tarih: 19 - Aralık - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

FNV, hükümetten inşaat ve konut sektörünün çöküşüne müdahale etmes,ni ve bu konuda acilen bir eylem planı hazırlaması gerektiği yönünde uyardı.

fnv-acil-plan-sart

Hollanda İşçi Sendikaları Konfederasyonu (FNV), hükümetin inşaat sektörünün ayakta kalmasını sağlaması için acil eylem planı hazırlaması gerektiğini belirtti. FNV Bouw sendikası Başkanı Charley Ramdas, ‘‘Aksi takdirde ileride ev ve ofislere ihtiyaç olacak, ama onları inşa edecek hiç kimse olmayacak’’ ifadesini kullandı.

NU.nl’in elinde bulunan sendikaya ait verilere göre, şu anda haftada 250 inşaat işçisi işini kaybediyor ve 25 inşaat firması batıyor. Toplamda, krizin başından beri, toplu sözleşmeli olarak çalışan 37 binden fazla kişi işini kaybetti. İnşaat sektörünün genelinde ise bu rakam, 40 ila 50 bin arasında değişiyor. FNV BOUW’a göre, 2009 yılından bu yana 1600 inşaat firması iflas etmiş bulunuyor.

FNV Bouw sendikası Başkanı Ramdas, inşaat sektöründe dalga dalga süren işten çıkarmalar devam edecek olursa, ileride inşaat sektöründe çalıştırılacak personel sıkıntısı baş gösterecek uyarısında bulundu.

Daha önce de VNO-NCW başkanı Bernard Wientjes’in konut sektörünü kurtarmak için yapmış olduğu çağrıyı anımsatan Ramdas, hükümetin inşaat ve konut pazarını kurtarma için artık bir atılım yapmasının zorunlu olduğunu söyledi. Ramdas,”Biz hükümetten çuvalla para istemiyoruz, ancak ekonominin motorunun yeniden çalışabilir hale getirilmesi için kalıcı tedbirlerin alınmasını istiyoruz’’ dedi.

NU.nl’in hükümete yakın çevrelerden elde ettiği bilgilere göre, hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinin önümüzdeki Çarşamba günü bir araya gelerek işsizlik, ve işten çıkarılmanın yanı sıra konut pazarının kurtarılması konularının ele alınacağı öğrenildi.

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje