1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde Akşam Çalışması Yok!

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım çalışmaları İstanbullulara çile çektirmeye devam ediyor. Çalışmalar akşam saatlerinde duruyor ve çile artıyor

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki yol bakım çalışmaları İstanbullara büyük sıkıntı verirken çalışmaların normal seyrinde gittiği öğrenildi. Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na geçişteki 2 şeridin kapatılarak devam ettirilen çalışmaların 12. Gününe girilirken özellikle akşam saatlerinde çalışmanın hiç yapılmadığı Anadolu-Avrupa geçişinde de tıkanmaların arttığı görülüyor.

İstanbul’un araç trafiği yükünü özellikle de ağır vasıtaların yoğunluğunu üzerinde taşıyan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerindeki bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Sabah ve akşam saatlerinde büyük sıkışıklıkların yaşandığı FSM Köprüsü’nün üzerindeki çalışmaların normal seyrinde gittiği ve planlandığı gibi 17 Eylül’e kadar devam edeceği belirtildi.

1090 metre uzunluğundaki boğaz geçişi bölümünde devam eden çalışmalar nedeniyle akşam saatlerinde ki yoğunlukta Avrupa-Anadolu geçişini rahatlatmak için karşı yöndeki bir şeridinde açıldığı görülüyor. Bu nedenle çalışmanın yapılmadığı Anadolu-Avrupa geçişinde de trafik yoğunluğunun arttığı gözlenirken çalışmaların gece gündüz kesintisiz devam ettiği vurgulandı.

‘Gündüz yapmak zorundayız’
FSM’de asfalt kırma ve hafriyat işlemleri gece boyunca devam ederken tüm izolasyon malzemelerinin söküldüğü vurgulandı. Karayolları İşletmeler Başmühendisi Beyhan Yaraman, “izolasyon malzemelerini sökümünün ardından önce kaba sonra ince kumlama yapılıyor. Çinko kaplamasının ardından asfalt uygulaması yapılacak. Bu çalışmaların arasında mesafe olması gerekiyor. Kumlamanın çinko kaplamalara etkisinin olmaması için çalışmalar mesafelerle yapılıyor. Bazı çalışmaları gece yapamadığımız için süre uzuyor. Gece ısı ve nem kaybı yaşandığı için bazı işlemleri gündüz yapmak zorundayız. Çalışmalar planlandığı gibi 17 Eylül’e kadar sürecek” dedi.

Çalışmalar planlandığı gibi 17 Eylül’de sona erecek.

Hızlandırma yok
Fatih Sultan Mehmet köprüsündeki onarım çalışmaları normal seyrinde devam ediyor. Gündüz devam eden çalışmalara gece ara veriliyor.

Gökhan Karakaş / MİLLİYET

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Boğaziçi Köprüsü’ndeki Bakım 3 Ayda Bitmeyecek!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ikinci köprüdeki bakım çalışmalarının yüzde 60’ının tamamlandığını söyledi. …