Reklamı Kapat

Ev Turizmindeki Mevzuat Boşluğu Tüketicileri Mağdur Ediyor

Editör: SerMimar Tarih: 26 - Ağustos - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Ev, villa turizmindeki mevzuat boşluğu tüketicileri mağdur etmeye devam ediyor. TUYED yönetimini arayan inşaat mühendisi Dursun Yıldız, Appollonium Clup La Costa Beach Resort Milas tesislerinde yaşadıklarını anlattı.

ev-turizmindeki-mevzuat-boslugu-tuketicileri-magdur-ediyor

Bilindiği üzere TUYED olarak, sürekli olumsuz haberlerle gündeme gelen ve ciddi mevzuat boşluğu bulunan ev-villa turizmi konusunu geçtiğimiz yıllarda bir panelde masaya yatırdık. Panelde konuşan taraflar, yaşanan olumsuzlukların mevzuat boşluğundan kaynaklandığını dile getirdi. Çözüm olarak da ev turizmi konusundaki boşlukların giderilmesi halinde sektörün belli bir disipline kavuşacağı gündeme getirildi.

TUYED yönetimi olarak, Milas Cumhuriyet Savcılığı’na müracaat ederek şikayetiyle ilgili hukuki süreci başlatan inşaat mühendisi Dursun Yılmaz’ın iddialarına karşı Appollonium Clup La Costa Beach Resort Milas yönetiminden gelecek yanıta da yer vereceğizi belirtmek isteriz.

Appollonium Clup La Costa Beach Resort Milas’a 15 Ağustos 2015 tarihinde giriş yaptığı, 17 Ağustos 2015 tarihinde jandarma gözetiminde ayrılmak zorunda kaldığını belirten Dursun Yıldız’ın şikayetlerini şöyle özetledik: Resepsiyon çalışanı tarafından hakarete uğradık. Kalmadığım 45 günlük sürenin bedelinin kredi kartımdan alınacağını söylediler. Ben bunun hukuken mümkün olmayacağını kendilerine söyleyince, güvenlik görevlileri çağrıldı ve tesisi terketmek zorunda kaldık.

Apollonium Club La Costa Spa & Beach Resort Milas tesisine giriş yaptığım 15 Ağustos 2015 tarihinden itibaren 17 Ağustos 2015 tarihine kadar birçok hakarete uğradığım. Tesiste kalağımız süre konusunda Resepsiyona bilgi verirken ilk etapta 5 Eylüle kadar kalacağımızı belirterek daha önce rezervasyon yaptığım süreyi çok acil bir yurtdışı programı nedeniyle kesebileceğimi ifade ettim. Bu talebimiz Resepsiyon personeli tarafından büyük bir infialle karşılandı. Bu personel ben 45 günlük ücreti 1 gün dahi kalsanız keserim dedi. Ben de bunun hukuksuz bir işlem olacağımı belirttiğimde ve hakkımı mahkeme kanalıyla arayacağımı söylediğimde istediğiniz yerde arayabilirsiniz diyerek rest çekti.

Depozito yatırmamıza rağmen otele girişte kredi kartı numaramızın alınmasının zorunlu olduğu belirtilerek alınan kredi kartımızdan haksız bir şekilde çekim yapılacağı söyleyerek paramızı gasp etmeye çalıştı. Bu süre içinde sesimi yükselttiğim iddiasıyla bizi etkisiz halde tutmak ve paramıza el koymak için de resepsiyona güvenlik görevlisini çağırdı.

Özet olarak bu tesiste paramızı korumamız ve müşteri olmaktan doğan haklarımızı savunmamız engellendi. Talebimizi söyleyip anlayış beklerken Resepsiyondaki personel D Ç. tarafından provoke edildik, paramıza el koyulmasıyla tehdit edildik, çağrılan güvenlik görevlisi ile de enterne edildik. Sonrasında otelden ayrılmaya mecbur edildik. Maddi ve Manevi olarak mağdur edildik.”

Aktuelmarmaris.com

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje