Reklamı Kapat

Ergene Nehri 24 Saat Denetlenecek

Editör: SerMimar Tarih: 16 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ergene Nehri’nin temiz akması için mesai saati gözetmeden denetimlerini sürdürüyor. 2012 yılında yapılan denetimlerde 13 milyon lira para cezası kesildi ve 4 tesis kapatıldı.

ergene-nehri-24-saat-denetlenecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın talimatı ile Ergene Nehri’nin aktığı Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde faaliyet gösteren sanayi tesislerinde, su kirliliği ile ilgili olarak denetimler aralıksız sürdürülüyor. Bakanlık, 2012 yılında yaptığı 2 bin 947 denetimde, 13 milyon 43 bin 261 lira para cezası kesti ve 4 tesisi de kapattı.

Ergene Havzası’nın bulunduğu illerde denetim yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Edirne’de 539 tesiste yaptığı denetimde, 151 bin 586 lira, Kırklareli’nde 447 tesiste yaptığı denetimde, 1 milyon 148 bin 462 lira ve Tekirdağ’da 1961 tesiste yapılan denetimler sonucunda 11 milyon 965 bin 435 lira para cezası kesti.

7 Gün 24 Saat Denetim Sürecek

Bakanlık, hafta sonu ve geceleri de, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu denetimler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu başkanlığında, ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürü M. Mustafa Satılmış, ÇED İzleme ve Çevre Denetimi Dairesi Başkanlığı, Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanlığı, Tekirdağ ve Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü idarecileri ve personelinin katılımıyla 2 adet mobil araçla gecen hafta sonu yapıldı.

Ergene havzasındaki denetlemede, kirletici vasfı ve atıksu debisi yüksek olan sanayi tesisleri denetlendi. Denetim sırasında işletmelerin atıksu arıtma tesisi çıkışlarından analizleri yapılmak üzere atıksu numuneleri alındı. Bakanlık, atıksu numune analizlerinin tamamlanmasıyla birlikte Ergene Havzası’nda atıksu deşarj ettiği tespit edilen işletmeler hakkında gerekli idari ve adli süreci başlatacak.

Denetimler Bakanlık ve Çevre Şehircilik İl Müdürlükleri tarafından 7 gün 24 saat devam edecek.

Kaynak: Emlakofis

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje