Reklamı Kapat

EMK Damper, Rakiplerini Ringden Atan KOBİ!

Editör: SerMimar Tarih: 17 - Temmuz - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Reklam filminde sumo güreşçisini yenen EMK Damper, en hafif damperle en ağır yükü kaldırıyor. Ar-Ge gücünü kullanan KOBİ, küresel arenada da rakiplerini devre dışı bırakıyor

Bir pehlivanla Japon sumo güreşçisinin karşılaşmasını konu alan reklam filmiyle dikkatleri çeken EMK Damper, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda aranan firmalar arasına girdi. Türkiye’de ilk kez bir damper markasına reklam çekerek bir ilke de imza atan şirketin başarısının arkasında ise güçlü Ar-Ge desteği yatıyor. 3.5 yıl boyunca Ar-Ge çalışması yapan şirket, dünyanın en hafif damperiyle en fazla ağırlığı kaldırmayı başardı. Emek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uslu, mühendis kadrolarının gücü ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde treyler pazarında öne çıktıklarını söyledi.

İHRACATTA ARTıŞ VAR

Emek Grup bünyesinde faaliyet gösteren EMK Damper, halen 286 kişiyi istihdam ediyor. Uslu’nun hedefi bu rakamı 3 yıl içinde bin kişiye çıkarmak. Otomotiv, treyler, telekomünikasyon ve enerji gibi farklı sektörlerde yatırımı bulunan grup, 34 ülkeye ihracat yapıyor. Silivri Kavaklı Sanayi Bölgesi’nde 30 bin metrekare alanda kurulu şirket, şu sıralar yurtiçi ve yurtdışı tanıtım atağına kalktı. Bugüne kadar yalnızca fabrikaya 80 milyon dolar yatırım yaptıklarını ifade eden Uslu, hedeflerinin Türkiye’nin ithalat giderini azaltmak olduğunu vurguluyor. Uslu, “Bugüne kadar yabancılara üretim yapıyorduk. Artık iç pazara da yöneliyoruz” şeklinde konuştu.

CESUR DAVRANDI

Türkiye’deki KOBİ’ler belli bir üretim gücüne ulaşsa da reklam ve tanıtım konusunda çok da cesur davranamıyor. Uslu, reklamın kendileri açısından bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, kampanyanın nasıl başladığını şu sözlerle anlattı: “Yurtdışında bilinirlik oranımız yüksek. İç pazarda da tanınmak istedik. Türkiye’nin inşaat potansiyeli çok yüksek. EMK Damper’in en önemli özelliğinin hafifliliği, sağlamlığı ve kendinden daha ağır şeyleri rahatlıkla kaldırması olduğu fikrinden hareket ettik. Bunu anlatmanın en iyi yolunun etkili bir reklam filmi olduğuna karar verdik.”

TECRÜBE BİRİKİMİ YÜKSEK

Emek Grup, uzun yıllar Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinde damper ve treyler imalatı yapan firmalara tedarikçi olarak hizmet sundu. Şirket, sasi ve bağlantı parçalarının yanı sıra üst yapı bağlantıları tedarikçisi olarak çok ciddi tecrübe ve bilgi birikimi elde etti.

Metin Can / SABAH

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje