Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Toskana Vadisi ile Türkiye’ye giren Dubaili Emaar, ikinci yatırımını Çamlıca’da başlattı. Eylülde satışa çıkacak projeyle 15 bin kişilik kasaba kurulacak, 5 bin kişiye istihdam sağlanacak

Dubai’nin en büyük gayrimenkul şirketi Emaar, Toskana vadisi projesiyle girdiği Türkiye pazarında ikinci yatırıma hazırlanıyor. Şirket eylülde yeni yatırımın lansmanına çıkacak. Çamlıca’da 430 milyon dolara aldığı arazi alan şirket, bin konut ve 145 bin metrekarelik AVM’den oluşacak Çamlıca projesinde 15 bin kişilik yeni bir kasaba planlıyor. Emaar Türkiye CEO’su Ozan Balaban, projede yer alacak otel, alışveriş merkezi ve iş merkezinin yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi. Balaban, projede ev alacak kişilerde dahil edildiğinde 15 bin kişilik küçük bir kasaba planladıklarını anlattı.

Beyoğlu tarzı evler

Adı henüz belli olmayan Çamlıca projesinin rezidans bölümü 58 ile 300 metrekare arasında değişecek dairelerden oluşacak. Balaban, dairelerin metrekare fiyatının 3 bin 500 ile 4 bin dolar arasında değişeceğini açıkladı. Daire fiyatlarının 205 bin dolardan başladığı proje 2015’te tamamlanacak. Müşterilerin Beyoğlu ve Nişantaşı tarzı evler arasında seçim yapabileceğini söyleyen Balaban, “Rezidans kulesi dışında proje içinde yer alacak Dubai orijinli The Adress Otel’den hizmet alacak servisli apartmanlar da olacak” dedi. The Adress Otel’i dünyaca ünlü mimar Norman Foster tasarladı.

Tramvay geçecek

Projenin en ilgi çekecek bölümünün ise Beyoğlu temalı alışveriş merkezi olduğunu söyleyen Ozan Balaban, 145 bin metrekare alana sahip olacak AVM’nin içinde İstiklal Caddesi’ndeki gibi bir tramvayın yer alacağını söyledi. AVM’deki 400 dükkanda 4 bin kişinin çalışması bekleniyor. Ofis blokunda da 4 bin kişinin istihdam edilmesi planlanıyor. Çamlıca projesinde ayrıca Demsa Grubu’nun Türkiye’ye ilk defa getireceği Fransız Galeries LaFayette de yer alacak. Balaban, alışveriş merkezinin tasarımını dünyanın en büyük AVM’lerinden Dubai Mall’un projesini çizen DP Architects’in yaptığını kaydetti. Balaban, Dubai başta olmak üzere Körfez ülkelerinden de projeye ciddi bir ilgi olduğunu söyledi. Projede Türkiye’de bir ilke imza atacaklarını anlatan Balaban, “Penguenler dahil birçok hayvanın yer alacağı yeraltı hayvanat bahçesi planlıyoruz” dedi.

Sabah/Dilek Taş

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje