Reklamı Kapat

Efsane Otellerin En Pahalı Suit Odaları!

Editör: SerMimar Tarih: 19 - Mart - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Forbes Dergisi’nden Deniz Atlam, en lüks otelleri derledi. Efsane oteller, devasa sütler, sınırsız hizmet, lüks, daha lüks, en lüks…

Ty Warner Penthouse
Four Seasons Hotel, New York

Louvre Müzesi’nin bahçesindeki cam piramidin yaratıcısı Çinli mimar Ieoh Minh Pei, Chanel’den LV’ye pek çok lüks marka için butikler tasarlayan Peter Marino ve otelin sahibi Ty “Warner’ın ortak imzasını taşıyan “Ty Warner Penthouse” 50 milyon dolara mal olmuş. Manhattan’m göbeğinde Park ve Madison Caddeleri arasında yükselen Four Seasons’ın 52’nci katında bulunan dokuz odalı çatı katı 400 metrekarelik bir alana yayılıyor. 7,6 metrelik tavan yüksekliğine rağmen tamamen camla kaplı süit, 360 derecelik bir New York manzarasına sahip. Tam bir şaşaa yağmuruna tutulacağınız Ty Warner Penthouse’un zemini yarı değerli taş, yemek odası duvarları sedefli mozaik, giyinme odaları ise tamamen deri kaplı. Lüks çatı katının dekorasyonunda Deborah Thomas imzalı dev şamdanlar, François-Xavier LaLanne tasarımı bronz masalar, mermer şömineler, kütüphanedeki kuyruklu piyano gibi detaylar öne çıkıyor. Yüzde 100 doğal malzemelerle elde üretilen Hâstens Vividus yataklar, dokumasında altın kullanılan döşemelik kumaşlar, Zen bahçesi ve terastaki Central Park’a nazır yüksek irtifalı jakuzi de cabası. Bu konforu bırakıp dışarı çıkmayı başarabilirseniz şehirde gezmek için Rolls Royce Phantom veya Mercedes Maybach gibi özel üretim arabalardan biri emrinize amade. Yer bulabilmek için haftalar öncesinden rezervasyon gerektiren L’Atelier Joel Robuchon’u “Yemeğe iniyorum” diye aramız yeterli; masanız anında hazır ediliyor.

Gecelik konaklama: 34 bin dolar
irtibat: www.fourseasons.com/newyorkfs

Penthouse Prestige Apartments
Hotel Martinez, Cannes

1800’lerin sonunda Akdeniz tutkunu aristokrat bir İngiliz aile tarafından yazlık olarak inşa ettirilen “La Coquette” isimli villa, 1929’dan beri Fransız Rivyerası’mn kült otellerinden “Hotel Martinez” olarak hizmet veriyor. Burayı özel kılan ise Cote .d’Azur sahilinde kapanmaz manzaraya sahip en büyük teraslı -ve tabii en yüksek fiyatlı- süite sahip olması. 500’er metrekare iki ayrı daireden oluşan “Penthouse Prestige Apartments”, otelin geneline yayılan yeşil, sarı, şeftali gibi canlı renklerin aksine kahve, krem ve bej tonlara sahip. Art Deco stilindeki süitte modern hatlı mobilyalar, ipek perdeler ve tik ağacı parkelerle gösterişten uzak, ağırbaşlı bir ambiyans yaratılmış. Gelelim süitin alametifarikası olan terasa… Cannes körfezinden başlayıp Lerins adalarına kadar uzanan masmavi manzarası ve 100 kişinin rahatlıkla eğlenebildiği 200 metrekarelik alanı sayesinde pek çok ünlü burada parti verebilmek için sıra bekliyor. Hatta ismi açıklanmayan bir Arap Şeyhi rezervasyon yaptırmakta güçlük çektiği için burayı beş yıllığına kiralamak istemiş ama otelin cevabı “hayır” olmuş. Sauna, Türk hamamı, terasta jakuzi, Bose müzik sistemi, dev plazmalar, DVD kütüphanesi, Michelin yıldızlı Chef Christian Sinicropi’nin mönüsünden seçme lezzetler, şarap kavı ve tabii ki 7 / 24 hizmet veren eden uşaklar da fiyata dahil.

Gecelik konaklama: 35 bin dolar
İrtibat: www.hotel-martinez.com

The Bridge Süite
The Atlantis Hotel, Bahamalar

Süitin bugüne kadarki konukları arasında Oprah Winfrey, Michael Jackson, Celin Dion ve Bili Gates gibi isimlerin bulunduğunu söylemek bile pek çok şeyi açıklamaya yetiyor aslında. “The Bridge Süite”, Royal Towers’m iki dev binasını birbirine bağlayan bir nevi köprü görevi görüyor ve 16’ncı katta havada asılı gibi duruyor. Dolayısıyla tüm tatil köyü, su parkları, marina ve Bahamalar’ın turkuvaz suları ayağınız altında… Cebinizden çıkan 25 bin doların oldukça büyük bir kısmının süitin eşsiz konumuna gittiğini söylemek çok da yanlış olmaz. 10 odalı süitin genelinde siyah, kırmızı ve dore tonlar hakim. Bahsi geçen ‘dore’ sadece renk anlamında değil, yemek oda sındaki şamdanlar bile 22 ayar altından. 120 metrekarelik salonun ortasındaki kuyruklu piyano, iki arabanın rahatlıkla park edebileceği büyüklükteki giyinme odaları, yerden ısıtmalı mermer banyolar, süitte hizmet veren hizmetkar ve aşçıların size rahatsızlık vermeden, dışarıdan girip çıkabildiği mutfak, zengin şarap kavı gibi detaylar da cabası.

Gecelik konaklama: 25 bin dolar
İrtibat; www.atlantis.com

Villa La Cupola Süite
Westin Excelsior, Rome

Villa La Cupola, keyfe düşkünlüğüyle bilinen Roma İmparatorluğu’ndaki lüksü ve şaşaayı aratmayacak cinsten bir tecrübe vaat ediyor: Rönesans temasıyla süslenmiş yüksek kubbeli salonlar, duvarlarda freskler, vitraylar, İtalyan ceviziyle kaplı 600 metrekarelik teras, ahşap oymalı duvarlarıyla göz dolduran kütüphane, Pompei tarzı jakuzili havuz, antika Murano şamdanlarla süslü yemek odası, şarap mahzeni, fıtness salonu ve tüm bunlara ek ola¬rak bir de Dolby Digital sistemli sinema salonuna sahip. Süitin, elişçiliğiyle dikkat çeken gösterişli dekorasyonuna dikkatle bakarsanız geçmişle bugünü birleştiren detaylara, ufak esprilere rastlayabiliyorsunuz. Örneğin salonda kullanılan paravanlarda, mitolojik karakterler ve popüler kültürü harmanlayan “Hermes ve Pazarlama”, “Hermafrodit ve Moda” temalı cam vitraylar dikkat çekiyor. Fellini filmlerine sahne olarak üne kavuşan Westin Excelsior Hotel’in beşinci ve altıncı katında bulunan Villa La Cupola, 600 metrekare alanına rağmen yalnızca iki yatak odasına sahip. Ama istenildiği takdirde aralarında geçiş bulunan beş oda daha eklenerek devasa bir alana da dönüştürülebiliyor.

Gecelik konaklama: 31 bin dolar
İrtibat: www.westinrome.com

Forbes/Deniz ATLAM

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje