Reklamı Kapat

Eczacıbaşı ve Çukurova Arsalarına 370 Konut

Editör: SerMimar Tarih: 23 - Kasım - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

1980’lerde Etiler-Ulus bölgesinde çok sayıda apartman ve site yapan Beyaz İnşaat, Topkapı’da; Eczacıbaşı (Atlı Zincir) arsası ile Çukurova (Tercüman-Akşam) arsası üzerinde 370 konutluk projeye başladı.

eczacibasi-ve-cukurova-arsalarina-370-konut

SON dönemde çok hızlı bir dönüşüm yaşayan Topkapı bölgesi İstanbul’un en lüks semtlerini inşa etmiş müteahhitleri de çekiyor. 1980’lerde Etiler, Ulus, Florya gibi semtlerde çok sayıda apartman ve site yapan Beyaz İnşaat, Eczacıbaşı’na ait Atlı Zincir Fabrikası’nın arsasını satın alıp yanındaki Çukurova Grubu’na ait eski ‘Tercüman, Akşam, Skyturk’ arsasıyla birleştirdi. Firma, 5 blokta 370 konutluk Beyaz Park Topkapı projesinin inşaatına başladı. Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Beyaz, projeyi 2017 sonunda bitireceklerini ve 300 milyon liralık satış hasılatı beklediklerini söyledi. Muammer Böyaz şöyle konuştu:

TOPKAPI’DA PLAN TAMAM

“Topkapı’yı inceledik ve 2008’de ilk projeye başladık ve bundan sonra burada devam kararı aldık. Çünkü; Büyükşehir ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından çok güzel bir plan yapılmış. Ortaya çıkacak arsaların yüzde 35’e yakınını terkin alıyorlar ve yolları genişletiyorlar. Emsali de en fazla 2.5 veriyorlar. 5-10 yıl sonra burada çok ferah ve güzel bir semt ortaya çıkacak. Fabrikaların tamamı birkaç sene içinde yıkılacak. 2008’de başladığmız ilk projeyi metrekaresi 1.800 liradan satmıştık. Son projemizi (Beyaz Park Topkapı) 5 bin liradan satışa çıkardık.”

1974’TEN BERİ

Muammer Beyaz, şirket geçmişi hakkında da “Gümüşhane Şiran, Günyüzü Köyü doğumluyum. Sultanahmet Ticari İlimleri bitirdim. 1977’te inşaata başladık. Üç kardeş (Muammer, Ali, Nizamettin) birlikte yürüdük. Bugüne kadar 3 bin civarında konut, 550 civarında da iş yeri ofis tamamladık.

Biz hangi ‘Beyaz’inşaatız

BEYAZ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Beyaz, “birkaç tane Beyaz İnşaat var, siz hangisisiniz?” diye sorumamız üzerine şöyle konuştu: “Biz 40 yıldır Beyaz İnşaatız ama İstanbul’un farklı yerlerinde Beyaz adını kullanan başka firmalarda var. Onlar da bizim akrabalar. Çoğu yeğenlerimiz, ayrı iş yapıyorlar. Onlar da güzel işler yapıyorlar.”

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje