Reklamı Kapat

e-tebligat Uygulaması 1 Nisan 2016 Tarihine Ertelendi!

Editör: SerMimar Tarih: 29 - Aralık - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, e-tebligat uygulamasının 1 Nisan 2016 tarihine kadar ertelenmesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Bu sayede 1,5 milyon esnaf yılbaşında ceza almaktan kurtuldu” ifadesini kullandı.

e-tebligat-uygulamasi-1-nisan-2016-tarihine-ertelendi

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, esnaf ve sanatkarın e-tebligat konusunda yeterince bilgi sahibi olamadığına işaret ederek, yüz binlerce esnafın 1 Ocak 2016 tarihine kadar vergi dairelerinden şifre ve parola almaları gerektiğini bilmediğine dikkati çekti.

Uygulamanın 1 Nisan 2016’ya ertelenmesinin sevindirici olduğunu vurgulayan Palandöken, “Bu sayede 1,5 milyon esnaf yılbaşında ceza almaktan kurtuldu” değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, TESK olarak esnafın e-tebligat konusunda daha bilinçli olabilmesi adına duyuru yaptıklarına işaret ederek, özellikle uzun yol, yük ve yolcu taşımacılığı yapan ve gezici olarak çalışan esnafların uygulamayla ilgili yeterince bilgilenemediğini, bu nedenle sürenin uzatılmasını olumlu karşıladıklarını kaydetti.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje