1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dumankaya’ya FETÖ Darbesi! Tüm Varlıklarına El Konuldu

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’ye finansal destek sağladıkları gerekçesiyle, Dumankaya İnşaat’ın sahibi ve ortakları olan 6 şüphelinin tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

dumankayaya-feto-darbesi-tum-varliklarina-el-konuldu

FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ’cü yöneticilere ve iş adamalarına yönelik soruşturma sürüyor. Savcılığın verdiği talimat doğrultusunda terör örgütüne finansman sağladıklarına yönelik kuvvetli delillerin bulunduğu gerekçesiyle Dumankaya İnşaat’ın sahibi ve ortakları olan 6 şüphelinin tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

TÜM EYLEM VE İŞLEMLER ÖRGÜT TALİMATIYLA YAPILDI

Sulh Ceza Hakimliği’nin kararında, dosyada isimi yer alan kişilerin organize şekilde hareket ettikleri, ikna ettikleri bazı iş adamları ve esnafa Bank Asya’da hesap açtırdıkları, Türkiye çapında toplanan himmet, burs, kurban, abonelik paralarını bu iş adamları ve esnafın hesaplarında toplanmasını sağladıkları, hesap sahibinden vekaletname veya rızası olduğuna dair belge alan şüphelilerin bu hesaplardan çektikleri paraları örgütün faaliyeti çerçevesinde kullandıkları, tüm eylem ve işlemlerin örgütün talimatlarıyla yapıldığı ifade edildi.

SÜREÇTE NE YAŞANDI?

FETÖ’ye bağlı yöneticilere ve iş adamlarına yönelik Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 140 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

DUMANKAYA’YA FETÖ OPERASYONU!

FETÖ’nün mali ayağına yönelik düzenlenen operasyonda aralarında iş adamları, FETÖ/PDY üyeleri ile Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, Murahhas Üyesi Halit Dumankaya ile Yönetim Kurulu üyeleri Semih Serhat Dumankaya ve Ayla Dumankaya Pirinççi’nin de bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alınmıştı.

HALİT DUMANKAYA’YA ADLİ KONTROL ŞARTI

Halit Dumankaya çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince “suçtan kaynaklı mal varlığını aklama” ve “terör örgütüne finansman sağlama” suçlarından 22 Nisan’da tutuklanmış, aylık tutukluluk incelemesi sırasında da adli kontrol hükümleri kapsamında serbest bırakılarak ayağına elektronik kelepçe takılmıştı.

Kaynak: Hürriyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

18 Milyar Dolarlık KENTSEL Dönüşüm Hızlandı

Kadıköy Fikirtepe’de 4 yıldır süren kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmak için 17 inşaat şirketi Fikirtepe Platformu’nu …