Reklamı Kapat

Diyarbakır’da, Kentsel Dönüşüm Ve Şehircilik Derneği Kuruldu

Editör: SerMimar Tarih: 17 - Ağustos - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Diyarbakır’da, Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği (DİKENT) kuruldu.

diyarbakirda-kentsel-donusum-ve-sehircilik-dernegi-kuruldu

Dernek başkanı Ali Elbey, açıklamasında, kentsel dönüşümün rant elde etmek için değil, milli bir görev olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtti.

Diyarbakır’da yaşanabilecek doğal afet gerçeğini göz ardı etmeden kentsel dönüşümün süratle yapılabilmesini sağlayacak bir altyapının, hem hukuksal, hem algısal şekilde oturtulması gerektiğini söyleyen Elbey, kentin büyük bölümünün ruhsatsız kaçak yapılar ve çarpık yapılaşmalardan oluştuğu ifade etti.

Türkiye’de yapılacak projelerin ve kentsel dönüşüm çalışmalarının şüphesiz tüm vatandaşlar için önemli bir husus olduğunu aktaran Elbey, şöyle konuştu:

“Şehirlerimizi çevreye uyumlu bir biçimde daha modern hale getirmek, insanımızın daha mutlu ve huzurlu yaşamasını temin etmek için önümüzdeki 20 yıl içerisinde Türkiye genelinde 6,5 milyon konut ve iş yerinin yenilenmesi planlanmaktadır. Ülkemizde ve özellikle Diyarbakır’da kentsel dönüşüm konusunda yapılacak çok işin olduğuna inanarak azimle, prensiplerimizden taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.”

Elbey, sosyal sorumluk duygusu içerisinde böyle bir sektör içerisinde yer almaktan gurur duyduklarına vurgularken, şunları kaydetti:

“Dernek olarak halka hizmet odaklı çalışıyoruz. Önce insan felsefesi doğrultusunda yalnızca yaşam alanları inşa etmiyor, geleceğimizi ve dostluklarımızı da birlikte inşa ediyoruz.”

Dernekte yönetiminde, iş adamları, özel ve kamu banka müdürleri ile inşaat sektörü temsilcilerinin yer aldığı bildirildi.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje