1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dev Projede Geri Sayım Başladı!

Cumhuriyet tarihinin en büyük perakende yatırımlarından biri olan Vialand, 23 Nisan 2013’te ziyaretçilerine kapılarını açacak.

dev-projede-geri-sayim-basladi

1 milyar 150 milyon TL’lik dev yatırımla dikkatleri üzerine toplayan Vialand, yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğüne denk gelen 600 dönümlük arazisiyle yılda 30 milyon ziyaretçiyi bekliyor.

Farklı konseptiyle sadece yakınındaki yerleşim yerlerindeki ziyaretçilerden değil yerli ve yabancı tüm turistlerden ilgi göreceği aşikar olan proje, İstanbul’a gelecek turist sayısını yüzde 15 oranında artırmayı hedefliyor.

Vialand Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Vialand ile artık perakende sektöründe AVC yani alışveriş caddeleri tanımını daha sık duymaya başlayacağımızı söylerken, Türkiye’de ilk defa bir alışveriş merkezinde özel planlanmış mimari ve birbirinden farklı tasarımlarıyla yüzün üstünde mağazanın farklı cephe tasarımlarına sahip olacak şekilde yapıldığını aktardı.

Tramvay ile alışveriş caddelerini gezmenin keyfi

140 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunan Vialand’da 250 mağaza ve 3 bini açık 5 bini kapalı olmak üzere toplam 8 bin araçlık otopark bulunucak. Ziyaretçiler açık havada alışveriş yaparken kendilerini Avrupa sokaklarında dolaşıyormuş gibi hissedeceklerini söyleyen Bayraktar, özel gösteriler ve çeşitli uygulamalarla alışveriş anlayışını değiştirmeyi planlıyorlar.

Alışveriş alanının büyüklüğünden dolayı ulaşımı kolaylaştıracak veya yürümeyi tercih etmeyenler ya da alışveriş yapmaktan yorulanlar için tramvay hattı bulunacak.

Eğlencenin Kalbi

Vialand, 50’den fazla eğlence ünitesi ile farklı ve yeni bir eğlence kültürü sunmaya hazırlanıyor. Park, değişik yaş ve zevke sahip insanlara hitap edebilecek kadar geniş bir eğlence anlayışı ve konseptine sahip. Ziyaretçiler, özel park içi gezi treni ile eğlence bölgeleri arasındaki geçişi de kolayca sağlayabilecek.

Vialand’dan 4 farklı eğlence konsepti

Fun Zone

Özellikle ilk ve orta okul dönemindeki çocuklara yönelik eğitici ve öğretici aktivitelerle, küçük misafirler Vialand’de hem eğlenecek hem de öğrenecekler.

Shoping Zone

Dünya mutfaklarından özenle seçilmiş restoranların yer aldığı, sayısız lezzet seçeneğine sahip food court bölümünde, ziyaretçiler eğlencelerine ara vermeden yemek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Alışveriş bölgesinde ulaşımı kolaylaştıracak ve yürümeyi tercih etmeyenler için bir seçenek olacak tramvay hattı bulunacak. Ziyaretçiler tramvay hattını bölge içinde yapacakları küçük turlar için de kullanabilecekler.

Adventure Zone

Son teknoloji ile tasarlanmış, 3 saniyede 110 km’yi aşan hızıyla Avrupa’nın en çok ilgi gören Roller Coaster’ı Vialand’de yerini alıyor. Ziyaretçiler bu heyecan dolu Roller Coaster deneyimini asla unutamayacaklar.

Bir Hollywood klasiği King Kong da Vialand’de! King Kong, filmlerde izledikleri aksiyon ve heyecan dolu sahnelerin içinde yer almayı hayal eden ziyaretçilerin favorisi olacak.

Dünyanın seçkin eğlence parklarında yoğun ilgi gören, sulu eğlencelerden vazgeçemeyenlerin tutkunu olduğu Splash Coaster, adrenalin sevenlerin bir numaralı eğlence tercihi olacak.

History Zone

Fatih Dark Ride, ziyaretçilerini Osmanlı dönemine götürerek onları heyecanlı bir gezintiye çıkaracak. Fatih’in fethine tanıklık etmek isteyenler, Fatih Dark Ride ile unutamayacakları görüntülere tanık olacaklar.

Eski İstanbul sokaklarının günlük şehir yaşamıyla birleşmiş halini Vialand’de bulacak ve bu sokaklarda dolaşırken, farklı yönleriyle İstanbul’u keşfetmenin keyfini yaşayacaklar.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

AVM’lerin Sayısı Ekonominin İyiye Gittiğini Gösteriyor

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, alışveriş merkezleri sayısı ve alışveriş miktarının arttığını …