Reklamı Kapat

Denizli, Mermerde Denizli Traverteni İle Marka Oluyor

Editör: SerMimar Tarih: 19 - Şubat - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, ileri ki süreçte Denizli’den çıkan mermerin “Denizli traverteni” logosuyla satılacağını söyledi

Özer, DTO Toplantı Salonu’nda Basın İlan Kurumu Denizli Şubesi tarafından düzenlenen gazetecilerle buluşma toplantısında yaptığı konuşmada, Denizli’nin 800 firmasıyla 164 ülkeye ihracat yapan bir üretim gücüne sahip olduğunu ifade etti.

Denizli’nin ihracatının 3 milyar doları geçen bir büyüklüğe eriştiğini ve bunun her geçen yıl katlanarak aratacağını dile getirerek Özer, “Yaşanan kriz bizim ihracatımızı çok etkilemeyecektir.

Bu ülkenin başından çok krizler geçti. Bu krizler ulusal çaptaki krizlerdi. Şimdi uluslararası alanda yaşanan bir kriz var, ama bundan ülkemiz etkilenmiyor, çünkü ülkede istikrar var. Bir ülkede ne kadar istikrar varsa iş dünyasında da o kadar istikrar var demektir” diye konuştu.

“Denizli” markası

Özer, Denizli’nin başta tekstil ve doğal taş sektörü olmak üzere bugüne kadar pek çok dünya markası için üretim yaptığını, gelinen noktada “Denizli”nin bir marka olarak ortaya çıkması gerektiğini ve bu yönde çalışmalar yapıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar dünya çapında gerçekleşen birçok ünlü marka Denizli’de ürünlerini yaptırdı, kendi markasını kullandı. Fason üreticiydik, ama artık yavaş yavaş markalaşıyoruz. Markalaşma sürecimizi çeşitli etkinliklere gönderdiğimiz ürünlerle hızlandırmaya çalışıyoruz. Dünyada önemli bir yeri olan Wimbledon Tenis Turnuvası’na Denizli’den havlu yapıldı.

Yine mermer denince akla İtalya geliyor, halbuki oraya giden mermerler Denizli’deki yataklardan çıkıyor. Onun için önümüzdeki süreçte Denizli’den çıkan mermer, ‘Denizli traverteni’ logosuyla satılacak. Markalaşma süreciyle ilgili olarak DTO olarak bir çalışma içerisine girdik, bu çalışmanın sonuçlarını ilerleyen günlerde paylaşacağız.”

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje