Reklamı Kapat

Denizde Yüzerken de Yatırım İlhamı Gelebilir

Editör: SerMimar Tarih: 24 - Ağustos - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Gerçekten kaotik, çok olaylı ve can yakan günler yaşıyoruz. Bir yandan da hayat kendi dinamikleriyle yürümeye devam ediyor.

denizde-yuzerken-de-yatirim-ilhami-gelebilir

Biten projeler hizmete giriyor, yeni projeler açıklanıyor, iş dünyası bereket ki yılmıyor, dükkanları kapatmıyor.

Belki de bu yaz sezonunun en pırıltılı ve konuşulacak projesi Aksoy Holding’in Bodrum, Yalıkavak’taki Tilkicik Koyu ve yarımadası için planladığı “Epique Island” adlı model turizm uygulamasıydı.

Aslında enerji kaynaklı çalışan, İstanbul’daki Conrad Oteli’nin sahibi olan Aksoy Ailesi’nin inşaat işine gireceğini hiç düşünmemiştim. Gidip görünce bu işin, Bodrum’a küresel turizm arenasında büyük katkı yapacağına inandım.

Tatillerinde gizli plan yaptı
Hikaye ilginç… Bugün 70’li yaşlarının başında olan, 65 yaşına kadar tatil yapmadan çalışan iş adamı Erdal Aksoy’a çocukları Batu ile Banu, “Baba, annemi de al lütfen Bodrum’a gidip tatil yap. İşleri biz yürütürüz” derler.

Aksoy’un aklı İstanbul’da olsa da aile baskısıyla Bodrum’a gider ve bir yakın arkadaşının Yalıkavak Cennet Köyü’ndeki evinde tatile başlar. Yöreyi çok beğenir, bir ev satın alarak fırsat buldukça oraya gidip gelmeye başlar.

Tatillerinde, her gün evinin kıyısından karşıdaki Tilkicik Koyu’ndaki yarımadaya yüzüp geri dönen Aksoy’a ilham perileri plan yaptırır. Yüzde 80’i kıraç yarımadadaki durumu inceler. Öğrenir ki çok hisseli bu yerde öyle plan ve proje yapmak kolay değil.

Kızacaklar diye çocuklarına da konuyu açamaz. Gizli gizli yarımadanın sahipleriyle görüşerek satın almalara başlar yani tapu toplar.

Ve 2013 yılına kadar araziyi parça parça tümüyle almayı başarır. Çocuklarına “Vaziyet budur” dediğinde onları şaşırtır. “Baba biz senin tatil yapıp dinlendiğini düşünüyorduk ama yine yatırım planlarıyla karşımıza çıktın” derler.

Batu ile Banu da sever projeyi. Hep birlikte işe koyulurlar. Yarımadanın sahipliği için 65 milyon dolar harcanır.

Seçkin turizm projeleriyle ünlenen Güney Afrikalı Saota mimarlık grubunun Direktörü Philip Olmesdahl ile tanışıp, frekanslar tutunca “model” de ortaya çıkar. Geçen yıl başlanan projede neler olduğunu merak ettiniz değil mi? Destansı anlamına gelen “Epique Island”, 75 villa, bir butik otel ve bir marinadan oluşacak.

200 milyon dolar harcanacak

Aile, 2.5 yılda yaklaşık 200 milyon dolar harcanması öngörülen projeyi belirlenen takvime göre geçen cumartesi gecesi, görkemli bir kutlamayla tanıttı. Bodrum’a her yıl tatile giden iş insanları, eşleri ve turizm sektörünün katılımcılarını bir araya getiren projenin sunumu ilgi uyandırdı.

İstanbul Tuzla Tersanesi’nde inşa ettirilen yüzen bir platform, Bodrum’a getirildi ve inşaatın yapılacağı arazinin karşısına yerleştirildi. Özel gece de bu platformun üstünde gerçekleştirildi.

Dünyaca ünlü Türk perküsyon sanatçısı Burhan Öçal’ın özel gösterisi ve ABD’nin ünlü müzik grubu Pink Martini’nin konseriyle renklenen geceyi Oylum Talu sundu.

bodrum-koylari-boyle-talan-ediliyor-2

5 milyon euroya 12 ay Bodrum

Aksoylar’ın “12 ay Bodrum” sloganıyla tanıttıkları projedeki evlerde yok yok. Dünyada trendi olan ve “Yalınayaklı lüks” diye tanımlanan

aklınıza ne gelirse mevcut. Reklamasyona girmemek için konuyu araştırmayı parası olanlara bırakıyorum. Eğer varlıklı sınıfına giriyorsanız, en ucuzu 5 milyon eurodan (Yaklaşık15-16 milyon lira) satılacak bu evleri alabilirsiniz.

Projelerin tamamlanmasında hedef 2017 diye konulmuş. Doğaya uyumlu, Bodrum mimarisine saygılı olacağı belirtilen projenin dünyada da yankılanacağı planlanıyor.

Bakarsınız Angelina Jolie veya Bill Gates de gelip buradan villa alır.

Neden olmasın, Bodrum’da ev alma modasına yabancılar da katılabilir.

Perihan ÇAKIROĞLU
Pazartesipcakiroglu@bugun.com.tr

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje