Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Dekorasyon Ürünleri, iç dekorasyon, Mobilya Dekorasyon, Mutfak Dekorasyonu, Dekoratif Perdeler, Mağaza Dekorasyon, Vitrin Dekoru, Dekorasyonda Kullanılan Tarzlar

Dekorasyonun ayrılmaz yapı malzemeleri ve dekorasyon ürünleri; perdeler, aydınlatma elemanları, yer döşemeleri, duvar boyaları, banyo ve mutfak malzemeleri, oturma odası, yatak odası, misafir odası, yemek odası mobilyaları, aksesuarlar vb.dir.

Evinizi dekore ederken öncelikle iç dekorasyon açısından renk ve tarz konusunda karar vermek gerekir. Minimal tarz mı retro tarz mı klasik tarz mı bunlara karar vermek lazım. Daha sonra bir panoya, oluşturmak istediğiniz tarz hakkında bir fotoğraf asarsanız o size klavuz olacaktır oluşturmak istediğiniz tarz konusunda. Zaman alacak mekanik ve elektronik eşyalara veya aksamlara biran önce karar verip, bunların siparişini vermek gerekir. Yoksa bunları önceden planlamamış olmak, belirlemiş olduğunuz bitiş tarihinin uzamasına neden olur. Örnek olarak bunlar banyo ve mutfak dekorasyonu mobilyaları olabilir. Bir tarz belirledikten sonra çok kesin ve net olmalısınız. Yoksa daha sonra yapmak isteyeceğiniz tarz değişiklikleri sizi maddi olarak zarara uğratacaktır.

Yapacağınız dekorasyon u ucuza mal edip iyi bir sonuç almaya çalışmak yapılan başlıca hatalardandır. Bu yüzden bu işin uzmanları bulunarak belirli bir tarz oluşturmak gerekmektedir.

Dekorasyon Ürünleri, iç dekorasyon, Mobilya Dekorasyon, Mutfak Dekorasyonu, Dekoratif Perdeler, Mağaza Dekorasyon, Vitrin Dekoru, Dekorasyonda Kullanılan Tarzlar

DEKORASYONDA KULLANILAN TARZLAR
Klasik Tarz:
Bir tasarımcının elinden çıkan ve iyi işçiliği olan eşyalardan hoşlandığınızı gösterir. Krem, kemik, bej gibi natürel renkler klasik tarzın renkleridir. Camlar ve parıltılar da çok kullanılır klasik tarzda. Yada dekoratif perdeler fonlar kullanılabilir, tafta gibi daha ağır kumaşlar seçilebilir.

Minimalist Tarz: Minimalist mekanlar çok açık ve ferah mekanlardır. Genelde beyaz renkte kullanılır. Çok fazla obje ve aksesuar kullanılmaz. Aydınlatma olarak masa üstü, sehpa üstü veya yerden aydınlatma kullanılabilir. Basit, sade ve düz çizgili modeller seçilmelidir. Halılar çok açık ve düz renk yada kendinden baskılı renkler seçilebilir. Mobilya Dekorasyon unda sıklıkla tercih edilen bir dekorasyon tarzıdır.

Country Tarz: Büyük koltuklu ve hacimli minderlerden oluşur. Rahatına düşkün olanların seçtiği bir tarzdır. Pamuk gibi doğal dokuları olur bu koltukların. Çizgili, kareli ekoseli veya çiçekli bir desen olabilir. Çok küçük ebatlı halılar kullanılabilir. Bunu tamamlayan aksesuarlar olarak da ahşap ve seramik kullanılabilir. Ahşapta eskitme yöntemi kullanılırsa daha tamamlayıcı olur. Düz ferforje ayaklı bir abajur kullanılabilir aydınlatma için . Country Tarz Mağaza Dekorasyon u ve vitrin dekoru için tercih edilen bir yöntemdir.

Evimizi dekore ederken bazı ipuçlarından faydalanabiliriz. Örneğin dar ve sıkışık bir mekan varsa büyük bir ayna koyarak mekana ferahlık katabiliriz. Sıcak ve rahat bir ortam yaratmak için abajurlardan faydalanabiliriz. Çok rahat mekan için mavi, mine, lila ve akua renklerini seçebiliriz. Odanın tavanı alçaksa, dikey boya kullanabiliriz. Mutfaklarda koyu renk dolaplar seçilmemeli, evlerin girişine önem verilmeli, evler bahçeliyse düzenlemesi ve bakımı yapılmalı, salonlarda televizyon ön planda tutulmamalı, yemek masaları dar salonlarda çok yer kaplamamalı, evlerde florasan yerine yerden aydınlatma kullanılabilir, sarı ışık kullanmak daha samimi ortam yaratır. Ayrıca dar mekanlarda kapılar ve pencereler de sürgülü kullanılabilir.

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Dekorasyon

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje