Reklamı Kapat

Danimarka’da Ev Villa Baskınından Cephanelik Çıktı

Editör: SerMimar Tarih: 17 - Ağustos - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Kopenhag’ın kuzeyindeki Birkeröd şehrinde ihbar üzerine bir eve baskın yapan polisler 100 silahın bulunduğu bir cephanelikle karşılaştılar

danimarkada-ev-baskinindan-cephanelik-cikti

Kopenhag’ın kuzeyindeki Birkeröd şehrinde ihbar üzerine bir eve baskın yapan polisler cephanelik gibi bir evle karşılaştılar. Sjaelsövej caddesinde bir Danimarkalıya ait olan villada 100 adet silah ele geçirildi.

Bölge Emniyet Müdürlüğü’nden Hans Jakob Rechendorff, aldıkları ihbar üzerine villaya özel tim ve bomba uzmanlarıyla gittiklerini belirterek: “Aldığımız bir ihbarı değerlendirerek, Birkeröd şehrinde Sjaelsövej caddesinde bir eve baskın düzenledik. Baskında gözlerimize inanamadık.

Tam 100 adet farklı tipte silah ele geçirdik. Villa sahibinin silah koleksiyonu yaptığını sanıyoruz ama silahlar izinsiz olduğu için kendisini mahkemeye sevk ettik ve mahkeme gözaltı süresini uzattı” dedi. Hans Jakob Rechendorff, soruşturmanın sağlığı açısından söz konusu şahsın adını gizli tuttuklarını belirterek, şahsın suç dünyası ile ilişkileri ve silahları nasıl temin ettiğini araştırdıklarını söyledi.

DHA

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje