Reklamı Kapat

Çekmeköy Spor Kompleksi’nin Yapımına Başlandı!

Editör: SerMimar Tarih: 28 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İstanbul İl Özel İdaresi’nin spor yatırımları devam ediyor. İdare, İstanbul’a uluslararası standartlarda yeni bir spor tesisi daha kazandırıyor…

İdare bütçesinden ayrılan kaynakla inşa edilen Çekmeköy Spor Kompleksi’nin yapımına başlandı. Anadolu Yakası’nın çiçeği burnunda ilçelerinden Çekmeköy, İstanbul İl Özel İdaresi’nin yatırımlarıyla hızla çehre değiştiriyor. 8 yılda İstanbul’a 334 milyon Türk Lirası yatırımla 72 yeni spor tesisi kazandıran İstanbul İl Özel İdaresi, Çekmeköy Spor Kompleksi ile yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Toplam 3 bodrum kat, zemin kat ve çatı katı olmak üzere 5 kattan oluşacak Çekmeköy Spor Kompleksi, 2 bin 892 metrekare alana inşa edilecek.Çekmeköy’de yapımına başlanan spor kompleksinin, 900 günde tamamlanması planlanıyor.

15 bin 318 metrekare kapalı alana sahip olacak tesiste; spor sahası, sporcu girişi, sporcu ve hakem soyunma odaları, spor sahasına hizmet eden WC-duşlar, seyirci WC’ler, doktor, personel, fitness salonu, arşiv, kantin, yarı olimpik yüzme havuzu, teknik birimler, 75 araçlık kapalı otopark, seyirci girişi, havuz tribünleri, sekretarya, sığınak ve depolar yer alıyor.

Zaman

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje