Reklamı Kapat

Çekmeköy Siyasetçileri Çekiyor!

Editör: SerMimar Tarih: 3 - Aralık - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Şehrin karmaşa, gürültü ve yoğun trafiğinden kaçmak diğer yandan da ulaşımıyla merkeze yakın olmak isteyenlere siyasetçiler de ekleniyor

Binali Yıldırım, Çekmeköy, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Denizcilik, Haber, Haberler, Haberleşme, İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar, İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Rektörü Yunus Söylet, metro, Ulaştırma, Ümraniye-Üsküdar-Çekmeköy metro hattı

İstanbul’un yeni ilçesi Çekmeköy, yüzde 80’e varan ormanlık alanı, doğal güzelliği ve temiz havasıyla öne çıkıyor. Doğayla iç içe, sakin ama merkeze ulaşımı da kolay olması nedeniyle Çekmeköy, siyaset adamlarının ‘ev alma ya da ev yaptırmadaki’ tercihi oluyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın babası ve kardeşlerinin uzun yıllardır yaşadığı bu ilçede, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ev sahibi olurken, İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar da bu ilçede yaşamayı seçenler arasında. İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Rektörü Yunus Söylet’in de oturduğu Çekmeköy kervanına son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da katıldı. Numan Kurtulmuş’un da aralarında olduğu birden fazla hissesi olan, 7 dönümlük araziye 8 villa inşa ediliyor. BJK tesislerine yakın, Merkez Mahallesi’ndeki söz konusu arazide, Kurtulmuş’un bir villa hakkının olduğu ilçede konuşuluyor. Halen Fatih’te oturan ve seçimlerde Fatih’teki 29 Mayıs Okulu’nda oy kullanan Kurtulmuş’un da aralarında olduğu söylenen arazide inşaatın sürdüğü öğrenildi.

Metro temeli atıldı
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ormanı, doğal güzelliği ve ilçe merkezinde trafik sorununun olmamasının ilçeyi çekici hale getirdiğini belirterek, “İlçemizin yüzde 75’i ormanlık ve yeşil alan. Ulaşım problemi de yok. Ayrıca, metromuzun temeli de atıldı. Ümraniye-Üsküdar-Çekmeköy metro hattının 2015 yılında bitmesi planlanıyor” dedi.

Taşdelen, Alemdağ ve Ömerli mahallelerinden oluşan yeni ilçe Çekmeköy, doğal güzelliği ve doğal yapısı nedeniyle Osmanlı İmparatorluğu döneminde de devlet erkanının uğrak mesire alanı olarak tercih edilmiş. Mehmet Akif Ersoy, Sait Halim Paşa’nın da bir süre o zaman ki adı Alemdağ olan belde de yaşadığı biliniyor.

Nebahat KOÇ / Gazete Vatan – HABER MERKEZİ

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje