Reklamı Kapat

Bulut İnşaat: İş Yapmaya Geldik

Editör: SerMimar Tarih: 22 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, KKTC’ye iş yapmaya geldiklerini ve buradaki yatırımlarıyla ilgili verdikleri sözlerin arkasında olduklarını söyledi.

bulut-insaat-is-yapmaya-geldik

Temel Bulut, ekibi ile Lefkoşa Golden Tulip Hotel’de basın toplantısı düzenleyerek projelerini anlattı.

Toplantıya, Temel Bulut’un yanı sıra yönetim kurulu başkan vekili Erman Çitim, proje danışmanı Polat Alper, proje müdürü Levent Şensoy, hukuk danışmanı Mustafa Şener ve mali danışman Fırat Ortaç katıldı.

Toplantıda, Bulut İnşaat’ın ülkemizde yaptığı projeler hakkında kısa bir tanıtım filmi de gösterildi.

2010 yılının sonuna doğru KKTC’de yatırımlarına başlayan Bulut İnşaat’ın, Lefkoşa- Girne anayolu üzerinde yapımı devam eden Lavinium sitesi bulunuyor. Ayrıca şirketin Çatalköy’de 130 villadan oluşacak 2 bin yatak kapasiteli bir de otel projesi bulunuyor.

15 bin sterline daire

Temel Bulut, haziran, temmuz aylarında 15 bin sterline “bir artı bir” daire satışlarına başlayacaklarını söyledi.

2013 sonunda Lavinium projesini bitirip tapularını dağıtmayı hedeflediklerini anlatan Bulut, projenin iki yerli firmaya verildiğini ve inşaatların hızla devam ettiğini kaydetti.

Lavinium projesinde en önemli problemin yol olduğunu ve kendi projelerinin hazır olmasına rağmen burada devletin master planını beklediklerini ifade eden Bulut, “Biz projeyi yapmaya hazırız. Bunu yaparak KKTC’ye hediye edeceğiz” dedi.

Lavinium sitesinin üç yerli firma ile devam ettiğini ve tamamen yerli şirketlerle çalıştıklarını anımsatan Temel Bulut, sitenin 45 milyon TL’ye mal olacağını söyledi.

Bulut İnşaat’ın devlete, halka ve ekonomiye büyük katkı yaptığını ve yapmaya devam edeceğini de anlatan Bulut, KKTC halkına ilk kez 35 bin sterline daire sattıklarını kaydetti.

Temel Bulut, KKTC’de ilk kez kendilerinin Lavinium sitesinde kat irtifakı tapusu vereceklerini, şu an bunun üzerinde çalışıldığını ancak 704 koçanın yazılmasının zaman aldığını ifade ederek, bu süreçte sıkıntı yaşanmayacağını bildirdi.

Bulut, vatandaşa, 10 yıl faizsiz daire sattıklarını anımsattı.

Bu yıl KKTC’ye 30 milyon TL akıtılacağını ifade eden Bulut, Türkiye’den ülkemize geldiği zaman sıkıntıda olan iki yerli firmayı kurtardıklarını anımsattı.

Ülkemizde taahhüt ettiklerini yapamadıkları zaman bunun kendilerinden kaynaklanmadığını da hatırlatan Bulut, KKTC’ye iş yapmaya geldiklerini de ifade etti.

36 bin sterline daire satıyoruz

Bulut İnşaat’ın Türkiye’de 6 bine yakın inşaatı bulunduğunu anımsatan Temel Bulut, KKTC’de Lavinium kadar güzel bir proje olmadığını iddia ederek, bunun ülkenin en güzel projelerinden biri olacağını söyledi.

Bulut İnşaat’ın 44 bina, 352 daire ve her daireyi 30 bin sterline müteahhit firmaya verdiklerini ve vatandaşa 36 bin sterline satacaklarını kaydeden Bulut, “Bazıları binalar bu fiyata nasıl satılıyor diye feryat ediyordu. İşte oluyor” dedi.

Türkiye’de kentsel dönüşümü başlatan firmanın Bulut İnşaat olduğunu anlatan Bulut, KKTC’nin kentsel dönüşüme ve TOKİ’ye ihtiyacı olmadığını, sadece KKTC’yi seven insanlara destek olunmasını istedi.

TOKİ’nin yılda 18 bin konut yaparken özel sektörün 300 bin konut yaptığına işaret eden Bulut, KKTC’nin eski binalarla sıkıntısı olmadığını, sadece yeni binaların projelendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Ülkeye getirilen yatırımcıya destek olunması gerektiğine işaret eden Temel Bulut, “Ben buraya kavşak yapacağım, onu kaplumbağa gibi sırtıma alıp götüremem. Yapılan şey burada kalacak. Bunlara fırsat verilmeli” dedi.

Türkiye’deki yatırımcının buraya çok büyük bir sevgi ile baktığını belirten Bulut, birçoklarının buraya gelmek istediğini ifade etti ve bu konuda çalışma yapılarak ortadaki zorlukların ortadan kaldırılmasını istedi.

Kaynak: Kıbrıs Gazetesi

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje