Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Bulut İnşaat’ın Kuzey Kıbrıs’a yaptığı yatırımlardan biri olan Eviva Lavinium Projesi’nin ilk etabı tamamlandı ve ikinci etap inşaatları başladı.

bulut-insaat-eviva-lavinium-projesinin-ikinci-etap-insaatlari-basladi

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim yaptığı açıklamada Eviva Lavinium projesinin ilk etabının tamamlandığı ve ikinci etap inşaatlarının ihale usulü ile iki yerli inşaat firmasına verildiğini belirtti.

Erman Çitim’in yaptığı açıklamanın tam metni;

Bulut İnşaat devraldığı ve Eviva Lavinium olarak yapılandırdığı inşaat projesinin ilk etabı taahüt edildiği şekilde ev sahiplerine teslim edildi. Bununla birlikte hak sahiplerine hisse koçanları verilmiş ve kat irtifakı tapularının devri için gereklilikler tarafımızdan tamamlanmış, çok kısa bir sürede devirler düzenlenecek törenle yapılacaktır. 3+1 140 metrekare daireleriyle ferah ve konforlu ev sevenlerin tercihi olacak özellikteki projede, toplam 111 adet binadan oluşuyor. Her biri 4 kattan oluşan binalarda 8 daire yer alıyor. Ortak yaşam alanlarının geniş olduğu projede, ilkokul için ayrılan özel bölge 4 adet yüzme havuzu, mağazalar ve dükkânlar bulunuyor.

31 Aralık 2013’te tamamlanacak olan, ve 7.2 Milyon Sterlin tutarındaki ikinci etap proje, yapılan ihale sonucu kazanan iki yerli firma Kemal Aktunç İnşaat Ltd. ve Eurocoast Construction Ltd.’e teslim edilmiştir. Firmalar tarafından Eviva Lavinium ikinci etap inşaatlarına başlanmış ve taahüt edildiği gibi devam etmektedir.

Bulut İnşaat sosyal sorumluk projeleri dahilinde Girne 19 Mayıs Koleji’ne inşaatını yaparak hibe ettiği derslik son aşamalarına gelmiş ve kısa bir süre içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’na dolayısıyle okul yetkililerine teslim edilecektir.

Bulut İnşaat bugüne kadar yaptığı yatırımlarla ve devam eden projeleriyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisine direk ve/veya dolaylı olarak, maddi ve manevi katma değer kazandırmış ve halktan kazandığını, yine halka geri verme prensibiyle, sosyal sorumluluk projelerine önem vermiştir.

Kuzey Kıbrıs’a yaptığımız yatırımlarda, muhatap olduğumuz tüm devlet birimlerinin can-ı gönülden göstermiş oldukları özveri ve teşvik-i mesai için teşekkürü bir borç biliriz.

En içten saygılarımla

Erman ÇİTİM
Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje