Borusan’dan Kentsel Dönüşüm İçin 2 Yeni Yıkım Makinası!

Editör: SerMimar Tarih: 4 - Temmuz - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Türkiye kentsel dönüşüm uygulamasına geçme çalışmaları yaparken, iş makinaları sektörü de yeni döneme hazırlanıyor. Borusan Makina Kentsel Dönüşüm Yasasını dikkate alarak Cat Rental Store kiralama filosuna 2 adet yıkım makinası katıyor

İş makinalarının dünya lideri Caterpillar markasını taşıyan yıkım makinaları DEM50 UHD HVG ve DEM70 UHD HVGTemmuz ayının ortasında müşterilerin kullanımına hazır hale gelecek. Böylece Borusan Makine, ‘CatRentalStore’ konsepti ile müşteriler için tek noktadan çözüm merkezi olma hedefi doğrultusunda bir adım daha atacak.

Borusan Makine ve Güç Sistemleri İcra Kurulu Üyesi ve İş Makinaları Ülke Direktörü Murat Erkmen konuyla ilgili şunları söyledi:

Dünya geneline bakıldığı zaman yıkım işlerinin değişmekte olduğu ve her geçen gün daha dinamik ve karmaşık hale geldiği görülüyor. Binalar, darbeyle, çekilerek veya patlatılarak klasik yöntemlerle yıkılıyor. Kullanılan klasik yöntemler yıkım işlerinin sorunlu hale gelmesine neden oluyor.Çevrenin korunması ve güvenliğin sağlanması,proje sürelerinin kısalması için yıkım makinalarına olan ihtiyaç giderek artıyor. Klasik yöntemlerle karşılaştırıldığı zaman yıkım makinalarının daha verimli, daha az maliyetli ve daha güvenli olduğunu görüyoruz.

Kentsel dönüşüm yasası ile birlikte Türkiye genelinde 20 yılda 14 milyon konutun dönüştürülmesi planlanıyor. Dönüşüm öncelikli olarak riskli görülen bölgelerden başlayarak ülke geneline yayılacak. Dönüşümün maliyetinin 350- 400 milyar dolar olması beklenirken, bu rakamın 100 milyar dolarlık bir bölümünün ise İstanbul’a ait olması bekleniyor.

Caterpillar’ın yıkım makinalarında stratejik ortak olarak seçtiği Demlone firması, Caterpillar makinaları ve bazı parçalarını kullanarak farklı ihtiyaçlar için komple yıkım makinaları tasarımı ve üretimi yapıyor. Borusan Makina bu ürünlerle güvenlik, dayanıklılık, üretim ve performansta müşteri beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje