Reklamı Kapat

Bodrum Koyları Böyle Talan Ediliyor

Editör: SerMimar Tarih: 24 - Ağustos - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

ATO Başkanı Salih Bezci’nin Bodrum Türkbükü’nde satın aldığı 154 dönüm arazide zeytin ağaçları kesildi. Yarımadaya otel, marina ve 400 villa inşa edilecek.

bodrum-koylari-boyle-talan-ediliyor-1

Kanunla koruma altında olan zeytinliklerin satışı tüm hızıyla sürüyor. Türkiye’nin güzide tatil mekanlarından olan Bodrum’daki nadide koylardan biri de bu talana kurban gitti. Bodrum Türkbükü’ndeki 154 dönüm yarımada üzerinde bulunan zeytin ağaçları kesildi. Şimdi onların yerinde konut, otel ve marina inşaa ediliyor. Ege’ye uzanan devasa yarımadayı Ottoman Found Ltd’den geçen yıl Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı ve Besa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci satın aldı. Salih Bezci’nin ad ve soyadının ilk hecelerinden oluşan projenin bulunduğu arazi 2005 yılında imara açıldı.

MİLYAR DOLARLIK PROJE

2012 yılında Ottoman tarafından satışa çıkarılan arazinin satış ilanında, “1/1000 imar planları onaylı, yaklaşık 38 bin 350 metrekare konut ve 11 bin 170 metrekare otel alanı inşa edilebilir, toplam 9 parsel üzerinde yer alan arsa” ifadesi yer aldı. Arsayı 2014 yılında alan Besa Grup, yarım adaya yaklaşık 1 milyar dolar maliyetle, otel, marina ve konut inşa edecek. Grubun satın aldığı arsada “Besa Marin Bodrum “ adında bir proje inşaatı hızla devam ediyor. Turizm ve konut imarına sahip arsanın net büyüklüğü 154 dönüm. Arazinin 8 dönümüne otel, geri kalanına ise 1+1’den 7+2’ye; 200 metrekareden 550 metrekareye kadar değişen büyüklükte 400 civarında lüks villa yapacak. Otel ve villalar 1.2 kilometre sahil alanına sahip. Bu sahile ayrıca bir marina yapılacak.

TALANI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Şirket yönetiminde aktif olarak görev alan Salih Bezci’nin oğlu Efe Bezci’nin sosyal medya hesabında AKP’li milletvekilleri ve “ailem” diye bahsettiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le çekilmiş samimi fotoğraflar yer alıyor. Efe Bezci’nin M16 marka makineli tüfekle Mardin’de atış talimi yaptığı ve pahalı oyuncakları ile çekilmiş fotoğrafları da hesabında bulunuyor. Bezci, ayrıca hesabından Bodrum’da inşaata başladıkları arazinin yeşil halini de yayınladı.

Efe Bezci, M16 makineli tüfekle poz verdi.
bodrum-koylari-boyle-talan-ediliyor-2

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje