Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, inşaat mühendislerinden 5-10 bin kişilik yeni yerleşim birimlerinin projelerini yapmalarını istedi

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, inşaat mühendisleri, osman zolan, denizli, inşaat mühendisi, inşaat mühendisleri odası, Yrd. Doç. Dr. Hayri Ün, şehir, Kentsel dönüşüm,

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, inşaat mühendislerinden 5-10 bin kişilik yeni yerleşim birimlerinin projelerini yapmalarını istedi. Zolan, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette İMO Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hayri Ün, şehirde yapılan her çalışmada eleştiren değil, katkı sağlayan taraf olmak istediklerini söyledi.

Başkan Zolan, yaklaşık 4 saat süren toplantıda büyükşehiri ve inşaat mühendislerinden beklentilerini anlattı. Büyükşehirin büyük düşünmeyi gerektirdiğini belirterek, inşaat mühendisleriyle de büyük projeleri hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Zolan, “Amacımız Denizli’yi il genelinde daha yaşanabilir hale getirmektir. Bu kapsamda sizlerden görüş ve öneriler almak için buraya geldim. Sizlerden birkaç ricam var. Birincisi, birleşmeniz ve daha büyük projeler için işbirliği yapmanızdır. Artık 100-200 metrekare değil, daha büyük, içinde her türlü sosyal donatısı olan, parkı ve yeşil alanı bulunan yaşam alanları oluşturmanızdır. Kentsel dönüşüm konusunda artık sizlere iş düşüyor. Bu konuda aktif görev alın. 5 bin, 10 bin konutluk yerleşim birimleri oluşturun. Bir diğeri ise projelerinizde otoparkı gösterin. Bizim otopark payı alalım gibi bir düşüncemiz yok. Sistemi kendi içinde çözmek gerekir. Bu nedenle proje hazırlanırken sorunun burada çözülmesi taraftarıyız. Denizli’nin topyekûn planlı şekilde kalkınması için birlikte, işbirliği içinde projeler üreterek çalışmalıyız.” dedi.

Zolan, büyükşehirle birlikte Denizli’nin değişime sahne olacağı vurgulayarak, “Bu olumlu değişim kaçınılmazdır. Değişimin önünde durmamak gerekir. Hizmet odaklı, insanların memnuniyetini arttırıcı çalışmalara destek vermek ve değişimin yanında yer almak gerekir. Bizler siyaset değil, hizmet odaklı çalışıyoruz. 2004’ten bugüne tek amacımız, vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti en ucuza sunmaktır.” diye konuştu.

CİHAN

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje