Reklamı Kapat

Başiskele’de Her Gün 15 Kamyon İnşaat Atığı

Editör: SerMimar Tarih: 10 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başiskele’de cadde ve sokaklardaki temizlik faaliyetlerine devam ediyor.

basiskelede-her-gun-15-kamyon-insaat-atigi

Daha temiz bir Başiskele için temizlik seferberliğini sürdüren temizlik ekipleri evsel atıkları topluyor, cadde ve sokakları süpürüyor, yıkıyor, semt pazarlarını temizliyor, her gün bir mahallede genel temizlik yapıyor.

Başiskele’de nüfus artışı ve buna bağlı olarak ticaret, yerleşim alanlarında tüketilen evsel atıklar, Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli olarak toplanıyor. Kış aylarında günde yaklaşık 60 ton evsel atığı bertaraf edilirken 15 ton inşaat atığı toplanıyor. Başiskele’de yaşanan yoğun yapılaşmaya bağlı olarak cadde ve sokaklarda bulunan çöp konteyner sayıları da her geçen gün arttırılıyor.

Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü gerek temizlik makineleri ve gerekse işçiler aracılığıyla yapılan temizlik faaliyetlerinde cadde ve sokaklar yıkanıyor. Semt pazarlarının da önce çöpleri alınıyor ardından süpürme araçları ile süpürülüp yıkanıyor. İlçede temizlik faaliyetlerini 2 vakumlu süpürme aracı, 9 çöp toplama aracı, 2 su tankeri, 1 konteyner yıkama aracı, 3 moloz atığı toplama kamyonu ve 1 traktör kepçeyle çalışmalarını yürütüyor.

Evsel atıkları her gün belirlenen program dâhilinde 9 araçla toplayan Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, toplanan çöpleri İzaydaş’ın döküm sahasına götürüyor. 3 bin 750 adet çöp konteynerinden her gün evsel atıkları toplayan ekipler bu işlemin ardından konteynerlerin çevresini de temizliyor.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje