Reklamı Kapat

Bakan Şimşek: Bu Defter Kapanmıştır!

Editör: SerMimar Tarih: 15 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Maliye Bakanı Şimşek, konuttaki KDV oranı konusunda geriye dönüş olmayacağını belirterek, ”Bu defter kapanmıştır” dedi.

bakan-simsek-bu-defter-kapanmistir

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konuttaki KDV oranı konusunda geriye dönüş olmayacağını belirterek, ”Bu defter kapanmıştır. Bu konuda son derece doğru bir adım attığımız kanaatindeyim” dedi.

Şimşek, 2012 yılında merkezi yönetim bütçe giderlerinin 360,5 milyar lira, merkezi yönetim bütçe gelirlerinin 331,7 milyar lira, bütçe açığının 28,8 milyar lira olduğunu bildirdi. Mehmet Şimşek, geçen yılın Aralık ayında merkezi yönetim bütçe giderlerinin 42,8 milyar lira, bütçe gelirlerinin 27,3 milyar lira olarak gerçekleştiğini, bütçe açığının da 15,5 milyar lira olduğunu söyledi.

Şimşek, son 10 yılda bütçe açığının GSYH’ye oranını 9 puandan fazla azalttıklarını belirterek, ”Bunun sayesinde Türkiye borçlarını ciddi bir şekilde azaltma imkanı buldu” dedi.

Bakan Şimşek, 2013 yılı bütçesine ilişkin beklentilerinin oldukça olumlu olduğunu ifade ederek, ”Türkiye ekonomisi 2013 yılında toparlanacak, yani büyüme hızlanacak. Yüzde 4, belki üzerinde bir rakama gidiş bekleniyor” diye konuştu.

Yeni zamlar gündemde değil Bakan Şimşek, bütün tedbirleri aldıklarını hiçbir şekilde yeni zamların gündemde olmadığını söyledi.

2B’ye çok ciddi rağbet var 2B arazilerinin satışına yönelik başvurularda hiç bir sıkıntı olmadığını belirten Bakan Şimşek, “Çok ciddi bir rağbet var. 2B uygulamasının başarılı olacağını inanıyorum. Bu yıl için 4,8 milyar liralık gelir öngörüyoruz” dedi.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje