Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Yeni bir bahçe dekore etmeden önce en az bir sene o mekanda yaşıyor olmak gerekir. Bahçenin ne kadar güneş, gölge, rüzgar, yağmur aldığı gibi özellikleri bilmemiz lazım. Doğayla iç içe olabildiğimiz mekanlardır bahçeler. Rahatlatıcı ve dekoratif görünümlü olması için iyi bir bahçe düzenlemesinin yapılması, mobilyalar konusunda seçici davranılması şarttır. Bu bahçelerde partiler verebilir, dinlenebilir, sebze ve meyve yetiştirebilir, farklı bitkiler ekebiliriz.

Öncelikle bahçenizde yapmak istediklerinizi belirlemelisiniz. Bahçe dekorasyonu ve bahçe düzenlemesi ni belirlerken bir plan yapmak, ana bahçe dekorasyon tarzı nı belirlemek ve uzman kişilerle çalışmak memnuniyetinizi artıracaktır.

Bahçe Dekorasyonu, Bahçe Resimleri, Bahçe Düzenlemesi, Bahçe Mobilyası, Dışmekan Bahçe Süsleri, Bahçe Çitleri, Bahçe Salıncakları

Açık alanlarda bahçe mobilyaları oldukça yaygın kullanılır. Ahşap, bulunduğu ortama sıcaklık verir ve uyum sağlar. Taş veya mermer tasarımlar da dekoratif görünümlü ve suya dayanıklıdırlar. Doğal görünümü nedeniyle tercih edilirler. Taş ve mermer bahçe mobilyası da bahçeler için dekoratiftir ve uzun süre dayanıklıdır, ancak oldukça ağır olması kullanımını zorlaştırabilir. Plastik mobilyalar da bahçelerde tercih edilebilir. Ucuz ve işçiliği kolay olan plastik mobilyaların kullanım oranı artmaktadır.

Bahçe Dekorasyonu, Bahçe Resimleri, Bahçe Düzenlemesi, Bahçe Mobilyası, Dışmekan Bahçe Süsleri, Bahçe Çitleri, Bahçe Salıncakları

Bahçelerde kullanılan metaller ahşapla birlikte de kullanılabilir. Uzun yıllar dayanıklı olan metaller arasında bahçe salıncakları, sandalye ve masalar nemden dolayı aşınmaya uğrayabileceği için dikkatli kullanım gerektirir.

Bahçelerde kullanılan dışmekan bahçe süsleri ve havuzları, aydınlatma malzemeleri, çim ve bitkiler, bahçe çitleri vb. bahçe dekorasyon malzemelerindendir.

Bahçe sınırları etrafında kullanılan duvarlar, mahremiyeti korur ve güvenliği sağlar. Bahçe duvarları taş veya tuğladan yapılabilir. Çeşitli renklerde ve büyüklüklerde temin edilebilir.

Duvar tercih edilmediği zamanlarda duvar yerine çit kullanılabilir. Bahçe için kullanılabilecek farklı çit seçenekleri vardır. Bahçe çitleri mahremiyeti koruma amaçlı, rüzgardan korunma amaçlı vb. kullanıldığı gibi, dekoratif amaçlarla da kullanılabilir.

Bahçenizde elektrikle çalışacak bazı ekipmanlar olacaksa, elektrik prizlerini önceden yerleştirmeniz gerekecektir. Bahçe inşaatı başlamadan önce bu kabloların yerleşiminin yapılmış olması gerekir. Bahçe ve dış mekanda eğer havuz varsa temizliğinin yapılması için, kullanılacak aydınlatma için veya çim biçme aleti, otomatik çim sulama ekipmanlarının kullanımı için elektrik düzeneğinin oluşturulması gerekir

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Dekorasyon

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje