Reklamı Kapat

AYD’nin Yeni Başkanı Hulusi Belgü Oldu

Editör: SerMimar Tarih: 13 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) yeni başkanı Hulusi Belgü oldu.

aydnin-yeni-baskani-hulusi-belgu-oldu

AYD’nin kurucusu ve kuruluşundan itibaren de yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Hakan Kodal, 2013 yılı Olağanüstü Genel Kurulu’nda ”Başkan” olarak misyonunu tamamladığını ifade ederek veda etti.

Genel Kurul’da göreve seçilen yeni yönetim kurulunun ilk toplantısında, Multi Development Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hulusi Belgü Başkan, Nuri Şapkacı, Avi Alkaş, Fuat Atalay ve Coşkun Bayraktar Başkan Yardımcısı görevini üstlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belgü, ”Bilindiği gibi ülkemizde 40 milyar dolar yatırım yapan, 350 bin dolayında istihdam sağlayan Kurumsal Alışveriş Merkezi (AVM) Yatırımcılarını bir araya getiren AYD, AVM sektörüne sorumlu liderlik yapmak, sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş ve sektörde bir çok ilke imza atmıştır. Alışveriş Merkezleri, tüketicilere avantajlı ve keyifli alış veriş imkanı verir, perakende sektörüne katma değer , kayıtlı ekonomiye önemli girdi sağlar, kent ile bütünleşen dünya standartlarında mekanlardır” dedi.

Belgü, üyelerinin kontrolündeki AVM’lerle sektörün yüzde 60’ından fazlasını temsil eder konumda yer alan ve kısa dönemde başarılı projeleri hayata geçiren AYD’de şimdi 2. dönemin başladığını belirtti.

Sektörün tüm paydaşları ve dernekleri ile sağlıklı iletişim ve işbirliğinin önünü açan AYD’nin, İstanbul Shopping Fest Organizasyonunu oluşumunda katkı sağladığını ve Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu’nun (TAMPF) kuruluşunu desteklediklerini anımsatan Belgü, AYD’nin sektöre katkısı hakkında şunları kaydetti:

”AVM Yatırımcılarının yasal düzenlemeler çerçevesinde haklarının korunması, Borçlar Kanunun sektör ile ilgili maddeleri ile ilgili çalışmaların yapılması, İstanbul bölgesindeki otopark düzenlemesi için Büyükşehir Belediyesi ile görüş alışverişi, Maliye Bakanlığı ile şirket hisse satışlarına yapılan vergilendirme konusunda ise görüşmelerin gerçekleştirilmesi gibi birçok konuda da sektör adına önemli açılımlar ve katkılar sağlamıştır.

Ayrıca her ay kesintisiz yayımlanan AVM Endeksi, her yıl gerçekleştirilen AVM Tüketici Algı Araştırması ve AVM Tüketicisi Büyüteç Altında Raporu, Türkiye’nin En Beğenilen ve Tercih Edilen Markaları Araştırması ve Ödül Töreni, AVM Yatırımları Konferansı ile AYD sağlıklı bilgi oluşturma ve paylaşma anlamında çok önemli, takdir edilen etkinlikleri başlatmış ve devam ettirmiştir.”

Kaynak: AA

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje