Reklamı Kapat

Aydın’da İnşaat Sektörü Buluştu

Editör: SerMimar Tarih: 12 - Aralık - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

AYDIN Ticaret Odası (AYTO), inşaat sektöründen odaya kayıtlı 250 üyesinin katılımıyla toplantı düzenledi. Sektörel sorunları tespit edilmesi ve çözüm yolları için istişare yapıldı.

aydinda-insaat-sektoru-bulustu

İnşaat sektöründen kayıtlı 250 üyesinin katılımıyla AYTO, Aymendo tesislerinde toplantı düzenledi. Vali Erol Ayyıldız, CHP’li Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Taha Al, SGK İl Müdürü Rıfat Kocaoğlu, Efeler Belediyesi İmar Müdürü Tamer Toyran, AYTO Başkanı Hakan Ülken, AYTO Yönetim Kurulu ve AYTO 11. Meslek Komitesi üyeleri toplantıya katıldı.

AYTO üyeleri olarak aile içi istişare etmek üzere bir araya geldiklerini söyleyen AYTO Başkanı Hakan Ülken; sektörel sorunları tespit etmeye ve sorunların çözümüne yönelik adımlar atmayı hedeflerini belirtti. Sektörün tüm taraflarını bir araya getirdiklerini belirten Ülken, “Bugün bu toplantıda bugüne kadar yaptıklarımızı, yapamadıklarımızı ortaya dökelim, yapamadıklarımızın nedenlerini ortaya koyalım istiyoruz. Ayrıca komitemizin taleplerini ve sektörel sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalara gayret gösterdiğimiz bu dönemde, hala daha göremediğimiz problemler varsa bu problemleri sizden dinleyelim istiyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından odanın 5 Mayıs 2013’den itibaren faaliyetlerini içeren kısa bir tanıtım video gösterimi yapıldı.

Ardından 11’inci Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Helvacı; komitesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

BAŞKANDAN DESTEK MESAJI

Konuşma yapan Belediye Başkanı Özakcan da, “Bugün inşaat sektörünün bir araya geldiği bir toplantıdayız. Efeler Belediyesi olarak biz sizlerle kendimizi bir aile olarak varsayıyoruz, eleştirileriniz ve önerilerinize her zaman açığız. Sizlerin emrinde ve hizmetinde olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” dedi.

Sektörel anlamda hareket etmenin sektöre olumlu katkılar sağlayacağını söyleyen Vali Ayyıldız da, “Bir elin nesi var iki elin sesi var. Ya da birlikten kuvvet doğar mantığıyla hareket edildiğinde, problemlere bu şekilde yaklaştığınızda bir süre sonra devasa büyüklükte görülen problemlerin çözüldüğünü görürsünüz” diye konuştu.

Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje