Reklamı Kapat

Avrupa’daki Emirdağlı Yatırımı Bize Yapsın!

Editör: SerMimar Tarih: 13 - Ağustos - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile belediye meclisi üyeleri, Emirdağ’a gidip Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’ı ziyaret etti. Kurt ve beraberindekiler, Avrupa’daki Emirdağlılar için bir proje hazırladıklarını söyledi ve Başkan Kargın’dan destek istediler.

avrupadaki-emirdagli-yatirimi-bize-yapsin

Emirdağ’ı memleketleri, Emirdağlıları da kardeşleri gibi gördüklerini anlatan Odunpazarı Belediye Başkan Kazım Kurt, “Emirdağlı arkadaşlarımızın da Eskişehir’de kendilerini yabancı hissetmemelerini istiyoruz. Onun için biran önce yapmamız gereken bir projemiz var. Yaklaşık 150 bin Emirdağlı Belçika’da yaşıyor. Doğrudan Eskişehir’den uçak seferleri var ama konsolosluk hizmetleri ve yahut Dışişleri ile ilişkilerde Eskişehir’le bağlantı kopuyor. Bunun için fahri konsolosluk talebinde bulunduk. Eğer böyle bir şey olursa gerçekten Emirdağlıları rahatlatacağımızı düşünüyoruz. Belediyemizin zaten dış ilişkiler müdürlüğü mevcut. Burada personelimiz var. Böylece kurumsal bir bağ kurulur diye düşünüyoruz. Bu projede sizin de desteğinizi bekliyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz” dedi.

İKİNCİ EVİ DE ALSIN

Başkan Kurt, gelecek ay meclis üyeleriyle birlikte Avrupa’ya gidip, Emirdağlılarla bu projeyle ilgili bilgi vereceklerini belirtti. Ziyaretinin bir diğer sebebinin de Emirdağ ve Eskişehir arasındaki ticareti güçlendirmek adına olduğunu belirten Başkan Kurt, şunları söyledi;

“Eskişehir’de küçük sanayi çarşısı var. Bu sanayi çarşısında kentsel dönüşüm başlatacağız. Oraya da yatırımcı arkadaşların gelmesini istiyoruz. Emirdağlıların Eskişehir’de bir evi var. İkinciyi de alsınlar istiyoruz. Çünkü orada ciddi bir merkez oluşacak. Oluşan merkezde de Emirdağ ağırlığı olsun istiyoruz. Emirdağlılar parayı başka yerlere yatırmasınlar; gelsinler Odunpazarı’na yatırsınlar diye düşünüyoruz. Bu işbirliğini gerçekleştirirsek de hem sizin için hem bizim için faydalı olur, yararlı olur diye düşünüyoruz.”

KESİN DÖNÜŞ’Ü ESKİŞEHİR’E YAPIYORLAR

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, “Eskişehir ile bağlantımız var; Hemşeriyiz, komşuyuz. Yurt dışındakilerin Emirdağ’dan sonra en çok yerleştikleri yer Eskişehir; bunlar içerisinde de sizin ilçeniz Odunpazarı.

Yurt dışından Eskişehir’e dönen Emirdağlı sayısı çok fazla. Bağlı olduğumuz il Afyonkarahisar. Bundan rahatsızlık duymasınlar ama geri dönüş Eskişehir’e çok fazla. Eskişehir; hızla büyüyen, gelişen bir şehir, üniversiteleri ile entegre olmuş kültür şehri aynı zamanda. Odunpazarı evleri ise çekim merkezi ve eğitimde, sağlıkta, sosyal etkinliklerde çok iyi noktada. Şuanda emlak ve inşaat üzerine yoğunluk var. İşi diğer sektörlere de aktarmak gerekli. İnşallah sizin başkanlığınızda, bizim de Emirdağ olarak elimizden gelen desteği sağlamamızla proje geliştirilir ve Eskişehir’e geri dönüş sağlanır. Bize görev olarak düşen ne varsa bir kardeşiniz, bir komşu olarak yapmaya hazırız” dedi.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje