Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Atermit , lifli çimentodan üretilen malzemelerle çatı kaplamak için kullanılan malzemelerdir. Atermit çatılar , diğer çatılara nazaran, yapılırken daha fazla tecrübe ve deneyim isteyen bir çatı tipidir.

Çelik, betonarme ve prefabrik binalar da tercih edilen Atermit çatılar; dış ve iç cephe paneli olarak, tavan kaplaması , taban döşemesi , giydirme cephelerin altında, seramik alt kaplaması olarak vb amaçlarla kullanılır.

Atermit levhalar, yanmaz, kimyasal etkilere dayanıklı, su geçirmez, paslanmaz, çürümez, dona ve neme karşı dayanıklı, uzun süre dayanıklı bir şekilde üretilebilirler.

Düz Atermit levhalar yangını kesme amaçlı ve prefabrik binalarda kullanılabilirler. Düz Atermit levhalar, pul ve petek biçiminde de üretilmekte, çatılarda farklı renklerde ve dekoratif şekillerde kullanılabilmektedir.

Atermit çatıda güvenlik için levhaların aşık araları belirlenip katlar arasına şeritler koyulur. Böylelikle, bir kırılma olması halinde ortaya çıkabilecek zarar engellenmiş olur. Farklı renklerde üretilebilen Atermit levhaların boyası, renk solması ve kabarmalara karşı dayanıklıdır. Atermit levhaların kalınlıkları aşağı yukarı 6 mm civarındadır.

Atermit Kaplamalar
Atermit pul ve petek arduazlar ise genellikle 5 mm kalınlıkta üretilir ve en az 30 derece eğimli çatılarda kullanılabilirler. Rüzgarlı bölgelerde %20’den aşağı eğimli çatılarda fitil macunu kullanılır.

Yeni nesil Atermit levhalarından birisi de inorganik lifli çimentodan üretilen Atermit levhalardır. Üretiminin hamur olması ve sonradan şekil almasından dolayı, istenen her türlü şekilde üretilebilir ve farklı bölgelerdeki kaplama ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Üretim sonrasında levhaların çimento reaksiyonları bitmeden streç film ile kaplanırlar, böylelikle levhalardan çıkan ısı, en ideal ortamı yaratır.

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Yapı Malzemeleri

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje