Reklamı Kapat

Araplar Türkiye’de Kira Peşinde!

Editör: SerMimar Tarih: 23 - Kasım - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Araplar’ın Türkiye’de kira getirisi olan gayrimenkul arayışı artıyor. Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Verçin, “Bu özelliği taşıyan yeterli gayrimenkulümüz yok” dedi.

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Verçin, Araplar, araplar konut, Emlak Gündemi, Emlak Gündemi haberleri, gayrimenkul, konut

Türkiye’ye yatırımlarını artıran Araplar, son olarak kira getirili gayrimenkulleri yakın takibe aldı. Ancak Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Verçin, artan talebe karşın bu alanda yeterli ürün bulunmadığını söyledi.

Türkiye’de sukuk imkânı tanıyan yeterli kiralık gayrimenkul bulunmadığını belirten Verçin, gayrimenkul yatırımında Araplar’ı Türkiye’ye çekebilmek için daha fazla enstrüman geliştirmemiz gerektiğini söyledi. TSKB Değerleme ve Arkitera’nın “Bir Gayrimenkul destinasyonu olarak Türkiye” konulu toplantısında konuşan Verçin, şunları söyledi:

“Araplar’da çok para olduğunu söylüyoruz. Bu parayı çekmek için ülkemizde yatırım yapacakları enstrümanları artırmamız lazım. Çünkü faizli yatırım araçlarını istemiyorlar. Bu nedenle kira getiri garantisi olan yani içinde kiracısı bulunan gayrimenkullere bakıyorlar. Ancak Türkiye’de kira getirisi olan yeterli sayıda gayrimenkul yok.”

NOT FİYATLARI DÜŞÜRDÜ

Verçin, kendilerinin daha önce sukuk’la ilgili gerekli hazırlıkları yaptıklarını da hatırlattı. Ali Verçin, “O dönemde Türkiye’nin kredi notu düşük olduğu için oldukça yüksek fiyatlar çıkardılar. Türkiye’nin kredi notunun yükselmesi ve artan istikrarla birlikte geçen yıla göre fiyatlar yüzde 60 ucuzladı” diye konuştu. Rönesans İnşaat CEO’su Murat Özgümüş ise “Herkes iş modelini yabancı yatırımcıya göre şekillendiriyor. Yabancılar da kira getirisi olan gayrimenkul istiyor. Ancak kira kontratlarıyla ilgili düzenlemeye ihtiyaç var” dedi.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje